Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zaměstnání exstarosty Uherského Brodu Ladislava Kryštofa? Tajné + Videa s jeho důrazným vystupováním

Toto je další z "várky" mých článků v MF DNES, tento vyšel minulý týden a týkal se bývalého starosty Uherského Brodu Ladislava Kryštofa. Asi k článku nemusím nic připisovat, jen dodám, že verze tady na webu je i s původním koncem článku, který se kvůli místu do novin nevešel - což mě hodně mrzelo.

K politikům v Uherském Brodě, stejně jako kdekoliv jinde, se snažím přistupovat zcela stejně, bez ohledu na to, z které jsou politické strany. Nikoho z nich osobně neznám a teprve je postupně poznávám ...

RB

 

Zaměstnání bývalého starosty Brodu? Tajné

 

Uherský Brod - Při novinářských cestách po Slovácku si brzy zvyknete, že dostat se k některým informacím není vůbec snadné. Už dopředu tak musíte být připraveni na to, že některé informace vám jsou úředníky či komunálními politiky zatajovány, přestože na nich nic tajného není. Tak to prostě chodí. Občas se ale setkáte s utajováním a mlčením i tam, kde byste to absolutně neočekávali.

Zajímalo by vás například, kam odešel po odchodu z radnice dlouholetý starosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof? Co myslíte, že odpoví?

„Proč vás to zajímá?" reagoval na takovou otázku MF DNES po jednání městského zastupitelstva. A stejné „zamlžovací taktiky" se držel i po na námitce, že je přece stále veřejným činitelem, zástupcem nejsilnější opoziční strany a mužem, který získal ve volbách nejvíce hlasů od voličů.

„Já myslím, že lidi nemusí zajímat, kde já pracuju. To je moje osobní věc a není nezbytné, abych já o tom mluvil do novin," pravil s tím, že rozhovor na toto téma považuje za ukončený. „Já pracuji jako zastupitel, a to celý den. Ráno jsme měli krajské zastupitelstvo, teď máme toto," pokračoval nakonec a teprve po opakovaných dotazech přece jen jméno zaměstnavatele sdělil. „Já jsem odcházel na radnici z České Zbrojovky a do České Zbrojovky jsem se vrátil." A co v této společnosti konkrétně exstarosta dělá? „To je moje osobní záležitost," vrátil se ke svému stylu „otevřenosti".

Mít přehled o Ladislavu Kryštofovi je důležité už proto, že není zcela jistě jen tak nějakým „obyčejným" zaměstnancem či občanem. I po nuceném odchodu z radnice, kdy jeho ČSSD odešla do opozičních lavic, zůstává mužem mnoha kontaktů a důležitého vlivu, mimo jiné je předsedou výboru strategického rozvoje a investic Zlínského kraje. Jeho jméno bylo také například bylo zmiňováno v debatách o možném nástupci jeho stranické kolegyně Hany Příleské, která byla jako krajská radní zvolena starostkou Uherského Ostrohu. „O tom, že bych ji nahradil, se nikde nejednalo," sdělil MF DNES Kryštof. Na otázku, zda tedy nepředpokládá, že by mohl být krajským radním, už ale odpověděl méně přesvědčivě. „V tuto chvíli mám svou práci."

První měsíce po volbách zatím ukazují, že bývalý starosta bude velmi sebevědomým a hlasitým odpůrcem nynějšího nového vedení Uherského Brodu. Na zasedání zastupitelstva vystupuje nejčastěji ze všech, vedení města často kritizuje a požaduje pro svou ČSSD co nejsilnější zastoupení ve výborech zastupitelstva.

Po některých emotivních debatách si dokonce „vybojoval" jeden zvláštní post, který dosud opozice neměla - podobně jako starosta získal právo oddávat manželské páry.

 

RB

 

Tady ještě dávám video, které už jsem dával na web dříve. Je ze zákulisí brodského zastupitelstva, a myslím, že dobře ukazuje, jak důrazný a tvrdý politik dokáže exstarosta Uherského Brodu být ...

 

 


Druhé video je spíš k pousmání. Ukazuje "boj" o to, kdo bude v Brodě oddávat - samozřejmě exstarosta Kryštof :)