Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajímavý tip - přečtěte si TADY knihu o tom, jak uběhnout maraton za 100 dní

Na stránkách novináře Miloše Čermáka jsem si všiml, že dal k dispozici komukoliv celou zajímavou knihu s názvem Jak uběhnout maraton za 100 dní. Knížku jsem přidal do přílohy, případně si ji můžete přečíst TADY.

A samozřejmě, TADY jsou prosím stránky Miloše Čermáka, doporučuji...

A TADY jsou super stránky pana Miloše Škorpila, který knihu s Milošem Čermákem psal, pan Škorpil má běžeckou školu, paráda!

Budu rád, když se někomu z vás kniha hodí a třeba vás vyžene do přírody běhat - vůbec přitom nemusíte utíkat celý maraton. Běh je perfektní, nádherná relaxace, požitek, radost, ostatně jako mnohé jiné sportování a "pohybování". Jen najít odvahu a čas, vážit si toho, když má ještě člověk na sportování zdraví a sílu. To pak člověk doběhne třeba jen po půlhodinovém poklusu a hned se mu zdá život snadnější a starosti menší - a co teprve, když člověk doběhne po takovém maratonu?

Ještě si neodpustím jednu poznámku. Pokud třeba přemýšlíte, kdy jet do Prahy a nemáte vymyšlené žádné konkrétní datum, měl bych pro vás jeden tip - jeďte vždy o víkendu, který patří v Praze běhu. Jak jsem se díval do kalendáře a na internet, letos je to sobota 9. května a neděle 10. května.

Zažil jsem tento "běžecký víkend" v Praze několikrát (bohužel jsem neběžel) a musím říci, že to byl vždy nejkrásnější víkend v Praze. Nejkrásnější proto, že nejklidnější, doprava v centru je totiž prakticky zastavena a všude se běhá, lidé jsou neuvěřitelně v pohodě, na několika místech hraje muzika, opravdu nádhera - TADY jsou stránky, kde k tomuto získáte všechny informace.  Jen nevím, jestli letos muzika bude, přece jen kvůli krizi se všechno omezuje, a je možné, že bude omezen programově i tento běžecký víkend - hlavně, aby ale byla omezena doprava.   

RB 

 

Soubory ke stažení