Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajímavé pozvánky do Hradiště: do muzea, kina a Cafe Portal

S dnešním ránem bych vám chtěl nabídnout pozvánku na tři místa - do Slováckého muzea, Cafe Portal a večer do kina Hvězda.

1. Pozvánka

Ale pěkně postupně, nejdříve Slovácké muzeum, kde běží od včerejšího dne předvelikonoční program. Pokud můžete, zajděte se určitě podívat, tady jsou jména a řemesla, která můžete vidět:

úterý 7. 4. 2009
Marie Hrobařová, Kostelany n./M. - kraslice reliéfní, batikované popovské
Ludmila Studená, Majetín - perník tlačený do formy, vizovické pečivo
Růžena Kozumplíková, Blatnice pod Sv. Antonínkem - pletení z orobince

středa 8. 4. 2009
Marie Zajícová, Uh. Ostroh - kraslice batikované novoveské, popovské
Vlasta Brunclíková, Nedakonice - obřadní pečivo z kynutého těsta, aranžmá
Tomáš Mareček, Chráněná dílna oblastní charity v Uh. Hradišti - pletení z proutí
 
V přísálí muzea můžete navíc zhlédnout výstavu Výsledky kurzu výroby figurek z kukuřičného šustí (6. 4. - 4. 5. 2009). Představuje tvorbu účastnic kurzu výroby z kukuřičného šustí, který se konal od listopadu 2008 do března 2009, jehož odborným garantem bylo Centrum péče o tradiční lidovou kulturu ve Slováckém muzeu.

Do muzea opravdu zajděte, kromě předcházejícího tam uvidíte také nově otevřenou výstavu Doteky Orientu. Parádní výstava! Když jsem byl na vernisáži, s velkou chutí jsem se díval na jednotlivé vystavené kousky, zase tak často nemůže člověk něco podobného vidět.  

2. a 3. pozvánka

Tyto pozvánky se svým způsobem týkají jedné akce, a to dokumentu Dopisy z cely smrti, který přibližuje osudy těch, kteří se stali v padesátých letech obětí justičních vražd. 

Film bude k vidění v úterý 7. dubna od 19.00 v kině Hvězda, v půl páté začíná s tvůrci filmu debata v Cafe Portal - jediná skutečně literární kavárna široko daleko. Podrobnosti o filmu najdete na plakátu v příloze, mrkněte prosím... A zajděte se podívat - a pokud máte dospívající děti, vemte je na film sebou. Ty dospělé se obávám, že dnes láká už něco úplně jiného... Vlastně i ty dospívají...

RB