Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajímavá pozvánka do Nivnice - velikonoční dílničky pro ženy, slečny, dívky a děvčátka + tip na jedno psaní

Krize nekrize, sestřelený či nesestřelený Topolánek, život jde dál svým tempem, které naštěstí nemůže politika nijak ohrozit. Toto životní "tempo" utvářejí naše tradice, buďme šťastni, že je máme a snažme se dělat něco pro to, aby tyto tradice žily dál.

Právě proto sem na stránky dávám zajímavou pozvánku do Nivnice, jak sám plakátek říká, ženy, slečny, dívky a děvčátka můžou v sobotu ve tři zdobit v místní škole vajíčka - nebo se můžou učit, jak na to. Přijít přitom můžou i pánové všeho věku, budou plést "tatary"... Srdečně zve folklorní soubor Nivnička, který zve srdečně kohokoliv, bez ohledu na místo bydliště...

Vedoucím folklorního souboru je Vlastik Ondra, jehož stránky www.nivnicka.cz  tady také často doporučuju ke čtení. Udělám to i tentokrát, snad se na mě nebude zlobit, protože jeho poslední psaní na stránkách je hodně soukromé a vystupuje v něm ze všeho nejvíce jako táta tří dětí. Když jsem si jeho psaní četl, měl jsem pocit, že jsem ještě nikdy neviděl, aby někdo v několika málo větách vystihl tak citlivě vztah ke svým dětem a vlastně samotnou podstatu života. Pokud nespěcháte klikněte TADY, tam pochopíte i souvislost Vlastikova psaní s jednou velmi smutnou událostí..

RB