Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zajděte do lhotské školy - dějí se tam věci

Omlouvám se za trošku bulvárnější titulek, použil jsem ho jen proto, abych vás nalákal do lhotské základní školy. "Dlouhodobí" čtenáři mých stránek vědí, že jsem obrovský příznivec otevřenosti základních škol, komunikace učitelů s rodiči žáků i s celou vesnicí, prostě mám rád školy, které mají otevřené dveře a nic neskrývají.

Jestli lhotská škola něco skrývá nebo neskrývá nevím, ale mám každopádně pocit, že se pokouší stále více otvírat. A právě sem míří má pozvánka - v neděli 11. května pořádá škola Den otevřených dveří, a to od 9.30 do 14.00.

Ještě před pozvánkou si můžete přečíst zprávičku o středeční vernisáži ve škole, kterou mi poslala paní učitelka Irena Kapustová.

 

Vernisáž výstavy výtvarných prací v ZŠ Ostrožská Lhota

Ve středu 7.května 2008 proběhla v ZŠ Ostrožská Lhota slavnostní vernisáž výtvarných prací žáků spojená s vyhlášením výsledků výtvarné soutěže na téma „Člověk". Do letošního ročníku bylo zapojeno 14 škol z celé republiky, soutěžilo se ve třech věkových kategoriích - výkresy a prostorové práce. Pozvání na vernisáž přijali Ing.Josef Botek, tajemník MÚ v Uh.Hradišti, pan Antonín Jelének, starosta obce Ostrožská Lhota, p.Alena Kapustová, zástupkyně Centra Otevřená škola, P.Miroslav Reif a celou akci vedl Mgr.Tomáš Mlčoch, ředitel ZŠ Ostrožská Lhota. Po krátkých proslovech všech hostů následovalo hudební vystoupení žáků 5.třídy a tanečního kroužku. Každý autor oceněné práce si odnesl diplom, věcnou cenu a byl odměněn bouřlivým potleskem všech přítomných žáků. Po malém občerstvení, které připravily děti z kroužku vaření, si všichni mohli prohlédnout vyzdobenou školu, plnou výtvarných prací malých umělců.
Všem školám děkujeme za účast, dětem i učitelům přejeme hodně úspěchů těšíme se na další spolupráci. 

Fotečky najdete prosím TADY.

 

 

A tady je celá pozvánka:

Den otevřených dveří

na který vás poprvé v historii srdečně zvou žáci a učitelé ZŠ v Ostrožské Lhotě, a sice v neděli 11.5.2008 od 9.30 do 14.00 hodin

V budově školy bude pro vás připravena výstava výtvarných prací na téma ČLOVĚK a dřevořezby pana Ladislava Pavlase z Uh.Ostrohu.

PROGRAM:

  • 10.00 - 10.30 vystoupení žáků 1.stupně

  • 10.30 - 11.00 chemické a fyzikální pokusy(9.tř)

  • 11.00 - 11.45 Řecko v pověstech (6.třída)

  • 12.00 - 12.30 AZ kvíz (7.třída)

  • 12.30 - 13.00 chemické a fyzikální pokusy(9.tř)

  • 13.00 - 13.30 vystoupení žáků 1.stupně

  • 13.30 - 14.00 AZ kvíz (8.třída)

Dále prezentace kroužků, sportovní činnosti, interaktivní tabule, přírodovědné sbírky a minidílna. Dopoledne pečení a ochutnávka žákovských výrobků ve školní kuchyňce.

 

 A samozřejmě jako obvykle doporučuji stránky školy, ty jsou TADY.  

 

Jsem zvědavý na účast, rodiče žáků by měli využít takovou možnost takřka automaticky - ale samozřejmě by měli přijít nejen oni...