Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vzpomínka na válku a rodnou zem - v písničkách hluckých seniorů

V tomto článečku nic nemám, jen jednu jedinou videoukázku. Je z úterý, z besedy hluckých seniorů na tvrzi.

Vídeoukázku můžete prosím vidět TADY...

Co dodat? Když si případně videoukázku pustíte, možná pocítíte, že v ní nejde zdaleka ani tak o zpěv nebo třeba technickou kvalitu nahrávky. Jde hlavně o to, že ještě žijí lidé, u kterých cítíte silný vztah ke své zemi nebo třeba k těm, kteří se za svou zemi obětovali ve válce život. O tom jsou i písničky, které jsem "sestříhal", bohužel u té třetí jsem potřeboval i fotit, takže ji neuvidíte a neuslyšíte celou...

Jinak o hluckých seniorech píši často, setkávají se vždy jednou za měsíc na tvrzi, další besedu mají 21. dubna v šest večer, ze Strání přijedou za nimi výborné Tamburáši.

Z celého srdce bych chtěl pozdravit i české krajany v zahraničí, od seniorů i dalších lidí vím, že tyto stránky čtou a velmi rádi si pouští například videoukázky. Nesmírně si vážím krajanů, kteří se dokázali v zahraničí prosadit a šířit dobré jméno své rodné země - kéž by to bylo možné říci i o našich politicích, z pohledu světa a Evropy musíme občas vypadat bohužel hodně divně,  co byste si například mysleli o zemi, kde padne vláda ve chvíli, kdy tato zem poprvé v historii a nadlouho naposledy "řídí" Evropu?

RB