Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vzpomínka na slavnou Suchovskou republiku: podívejte se na letošní začátek setkání Cestami suchovských republikánů (doplňuji)

Suchovská republika je téma, kterému se snažím tady na stránkách věnovat docela dost prostoru. Z toho důvodu se také snažím ukazovat skupinku lidí, kteří čtvrtým rokem pořádají setkání s názvem Cestami Suchovských republikánů - právě jako uctění památky těch, kteří v minulosti tuto neobvyklou "republiku" založili, o Horňácku psali a také na Horňácko přivezli řadu zajímavých osobností.

 

Tady na první videoukázce se můžete tedy podívat na to, jak začínalo letošní putování v roce 2013. Přidám ještě další ukázky, které budou z letošního setkání. Pokud jde o současný Suchov, napsal jsem pár řádků už v pondělí, kdo máze tájem, klikněte si na zmiňovaný článeček. 

 

 

A když jsem letos přijel na Suchov, uviděl jsem nejdříve tyto čtyři roky v krojích. Brzy jsem poznal, že jedině oni a nikdo jiný tady ze suchovských dětí není, jedině oni tady vystoupili se zpěvem a tancem při zahájení vzpomínky na Suchovskou republiku. Já myslím, že povídání s nimi stojí za poslouchání. Kdeže se vzali, a proč jen oni?

  

 

Tyto dvě ukázky jsou z loňského roku, kdy na setkání přišel s kamerou Tonda Vrba.

 

 

 

A tady jsme ještě více v minulosti, tady se můžete podívat na rok 2010, kdy jsem se snažil zachytit začátek setkání já.