Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Všechny sjezdovky v okolí v provozu. Podívejte se na jejich krátkou charakteristiku

VLEKAŘI SI MNOU RUCE – VŠECHNO V PROVOZU

Na Strání začnou v sobotu 10.1.


Všechny blízké lyžařské vleky na Slovácku, Horňácku a blízkém Slovensku hlásí plnou pohotovost a jsou v provozu. Připravili jsme pro vás v několika větách stručné charakteristiky těchto kopců. Pojďme tedy na lyže a snowboardy v našem nejbližším okolí.

Stupava – Provozovatel sjezdovky Lubomír Orel začal s lyžováním na svém svahu díky sněžným dělům ( má jich asi 10 ) vůbec jako první. Ostatně, tak jako každý rok.  Orel je „borec“ to co vybudoval na Stupavě, tak klobouk dolů.Toto je pro mě moravský ledovec.  Mimochodem, v blízké restauraci, která se jmenuje Akvárko, mají výborné pivo Bernard.
Více info zde: www.stupava.cz

Ski park  Filipov  - Kousek od Velké nad Veličkou se začalo lyžovat  den před Silvestrem.
„Pokud budeme jezdit alespoň šedesát dní, tak budeme se sezónou spokojení,“ přál si ještě před pár dny šéf lyžařů na Filipově Lubomír Žák. Už dnes je téměř jisté, že se mu jeho přání vyplní.
www.skifilipov.info

Ski park Osvětimany – Pěkný svah a ještě pěknější vyhřátý  srub na vás čekají v Osvětimanech. I když se na první pohled zdá, že u vleku je soustu lidí, tak nepropadejte panice. Pomy jsou v Osvětimanech rychlé a pěkně to tam „jede“, takže čekací doby jsou snesitelné i o víkendech.
www.skiosvetimany.cz

Břestek – Ideální svah pro začátečníky a děti. Dlouhý mírný kopec a pomalu se rozjíždějící pomy. Výhodou je velké parkoviště nad místním fotbalovým hřištěm. Téměř vždy bez problémů zaparkujete. Pozor!!! Na Břestku se v pracovní dny lyžuje až odpoledne.
www.brestek.cz


Mikulčin Vrch – V případě příznivých sněhových podmínek dle mého názoru absolutně nejlepší lyžování v regionu. Nejdelší sjezdovky a v tomto roce i novinka – lyžování pod umělým osvětlením. Jediný svah, kde se parkuje nahoře nad svahem. Nevýhodou je špatné parkování o víkendu. Mikulčin Vrch by si zasloužil ještě větší investice.
www.mikulcinvrch.net

Nezdenice – Nejkratší (230 m.) a také nejlevnější (celodenní 80 Kč) sjezdovka v našem okolí. Nezdenice je rájem hlavně pro snowbordisty. Najdete tu celkem slušný snow park. V pracovní dny se jezdí podobně jako na Břestku až odpoledne.
www.nezdenice.cz

Radějov – Celkem slušný svah, ale špatné parkování, které je pod svahem u cesty.
Dva vleky s kapacitou 1000 osob/hodinu jsou v provozu denně od 8:30 do 20:30 hod
www.sjezdovkaradejov.czStrání – Jediný areál, kde není umělé zasněžování a lyžaři musí spoléhat na přírodu. Nová rolba by měla v případě dobrých sněhových podmínek zajistit kvalitnější lyžování.
Nevýhodou je parkování poměrně daleko od svahu. Musíte zaparkovat nad benzínovou pumpou a ke svahu šlapat necelý kilometr do kopce pěšky. Vleky se poprvé pro veřejnost rozjedou v sobotu 10.1.
www.strban.cz

Ještě na skok na blízké Slovensko

Velká Javořina – Další svah bez umělého zasněžování, ale zato s poměrně dlouhou sjezdovkou, která měří něco kolem 800 m. Lyžování na vrcholku Bílých Karpat bývá, více jako jinde, hodně závislé na počasí. Je to otevřený kopec a při větrném počasí tady dost fouká. Na Javořině vleky nejezdí každý den, tak se raději informujte dopředu, nebo sledujte internetové stránky, které jsou denně aktualizované.
www.velkajavorina.sk

Stará Myjava – Lyžařské středisko se třemi vleky asi 20 km za Velkou nad Veličkou.
Lyžuje se denně a od středy do soboty můžete vyrazit i na večerní lyžování. K dispozice je dokonce půjčovna lyží a ski servis.
www.skiland.sk

Text a foto:    std