Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Víte, kde se daří vést dětí a mládež ke sportu? Dejte, prosím, vědět! Tady je článek o výborných házenkářkách z Velké nad Veličkou!

Rád bych tady splatil jeden velký dluh, který mám vůči házenkářkám ve Velké nad Veličkou. Nedávno dosáhly velkého úspěchu, já jim slíbil, že o nich napíši v časopise Krajem svatého Antonínka, jenže nakonec nic nevyšlo. Přistoupil jsem totiž na návrh nového šéfredaktora časopisu, který chtěl, aby o házené napsal jiný redaktor, který má k tomuto sportu mnohem blíž.

Proto alespoň sem na stránky dávám zmínku o házenkářkách (starších žačkách) Velké a doufám, že o nich vyjde i článek v časopise. Velmi by si to zasloužily! O jejich úspěchu navíc informuji moc rád, protože bych chtěl sportovní úspěchy mladých ukazovat mnohem častěji. Je skvělé, když se daří někde vést děti a mládež ke sportu! A ve Velké se to daří, mnozí jiní by se tam mohli jezdit učit!

 

 

 

 

Takže tady je článeček a fotky:

 

JAK JSME VYHRÁLI V PARDUBICÍCH TURNAJ O PERNÍKOVÉ SRDCE 

 

Náš oddíl SKH Velká nad Veličkou se účastnil v kategorii starších žaček turnaje v Pardubicích /O perníkové srdce 2013/ ve dnech 22.11.-24.11.2013. Turnaje se účastnilo devět družstev z Čech a Moravy, byly to tyto týmy:
SSK Pardubice
HC Plzeň
DHC Plzeň
Baník Most
HC Hlučín
Tatran Litovel
Jiskra Otrokovice
Sokol Vršovice
SKH Velká nad Veličkou

Na turnaj jsme jeli s ambicemi na celkové vítězství a to se nám podařilo. První den byl velmi složitý, ale holky s napětím sil zdolaly HC Plzeň i Sokol Vršovice o jednu branku a získaly tak cenné vítězství.

Do druhého dne jsme šli poněkud klidnější, neboť průběh dalších utkání naznačil ,že pokud děvčata předvedou svůj standardní výkon, neměly by již prohrát. Naštěstí se holky dokázaly namotivovat a postupně porážely družstva: Mostu, Hlučína, Litovle, DHC Plzně, Otrokovic a Pardubic.

Naše děvčata si užila jak turnaj, tak i následné oslavy doma ve Velké. Turnaj nám posloužil jako příprava na kvalifikaci o žákovskou ligu , která se bude hrát 7.12.2013 v Hodoníně. Doufáme, že děvčata využijí pozitivní nálady v družstvu a z kvalifikace postoupí do soutěže, kde se hraje o mistra České republiky.

Sestava družstva starších žaček SKH Velká nad Veličkou:

Barbora Melichárková 31 - byla vyhlášena jako nejlepší spojka turnaje
Dufková Daniela 3
Trachtulcová Linda 5
Zemčíková Pavlína 19
Maňáková Klára 1
Hozáková Aneta 1
Trýsková Katarína 5
Lapšanská Hana 14
Borosová Hana 3
Matovičová Adriana 3
Hřebejková Adéla (brankářka)
Lapčíková Timea (brankářka)


Pod vedením trenéra Stanislava Dufka a Lapčíkové Adriany

 

Doufejme , že děvčatům to půjde tak i dále a jednou se o nich bude psát jako o hráčkách v ligových soutěžích. To jim moc přejeme.

Stanislav Dufek, trenér a pracovník klubu

 

 

Tabulka turnaje: 

1. SKH Velká nad Veličkou

2. Sokol Vršovice (10 : 9)

3. HC Plzeň (7 : 6)

4. SSK Pardubice (16 : 10)

5. HC Hlučín (13 : 6)

6. Jiskra Otrokovice (8 : 4)

7. Tatran Litovel (12 : 5)

8. DHC Plzeň (12 : 5)

9. Baník Most ( 15 : 6)

 

 Autorkou fotek je Hana Lapšanská, mnoho dalších fotek najdete TADY ...