Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vítám vás na nových stránkách - začínáme!

Přiznám se, že poněkud těžko hledám slova, kterými bych zahájil tyto nové stránky. Mám pocit, že se z dřívějších stránek http://www.slovacko.org/ známe navzájem natolik dobře, že je zbytečné tady něco "slavnostně" psát.

Jsem rád, že tyto nové stránky existují, roční cesta k nim byla pro mě strastiplná, šel jsem cestou pokusů a omylů, než jsem narazil na Martina Šáděru - mladého klučinu z Boršic, který stojí za podobou těchto stránek (doporučuji se podívat na jeho práci TADY). Jsem mu velmi vděčný za jeho pomoc, líbí se mi, že stále přemýšlí o dalším vylepšování různých stránek, a proto věřím, že i tyto stránky vás ještě překvapí dalšími novinkami. Určitě vám ale budu vděčný za každou připomínku a návrh na další zlepšování! Vůbec se nebráním úpravám!Neváhejte, a napište mi na radekbartonicek@klikni.cz

Paradoxně jsem s příchodem nových stránek stále víc přemýšlel, jestli je vůbec spouštět. Pro mě osobně jsou spíše takovým bičem, který uslyším mrskat i ve spaní, protože na stránkách by šlo pracovat den co den dvacet čtyři hodin denně. Navíc s každým dalším dnem "stárnutí" přemýšlím, čemu čas věnovat a čemu už ne. Nakonec jsem se rozhodl, že stránky rozjedu, aniž bych si dokázal představit, jaký osud je čeká - já tedy žádnou představu nebo plán nemám.

Chtěl bych se také omluvit, že některé články vidíte teprve načrtnuté, často chybí více fotek. Můžu vám slíbit, že je doplním, nyní je pro mě ale prioritou časopis o Ostrožsku a Horňácku. Za pár dnů je uzávěrka a já se zatím dívám na bílé listy papíru, které mají být plné písmenek i fotek.

To je asi všechno, samozřejmě na těchto stránkách bych se chtěl ze všeho nejvíce věnovat tradicím na Slovácku, a to způsobem, který by měl být pokud možno "originální" a odlišný od toho, co je jinde. I při psaní těchto slov ale cítím, jak se mně nechce tento styl či smysl mého snažení vysvětlovat, protože to by mělo být cítit ze samotných mých textů nebo fotek.

Tečka.

RB

 

Ps. Možná se podivíte, že sice začínáme dnes, ale články na stránkách mají datum už od začátku března. Je to proto, že jsem se snažil nové stránky trošku zaplnit, abyste na nich už našli nějaké čtení. Navíc jsem chtěl na nové stránky přenést i archív ze starých stránek...