Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Zahájení zajímavé výstavy v Ostrožské Nové Vsi

A ještě jedna věc, omlouvám se, že jen stručně. Myslím, že je ale zbytečné cokoliv psát, raději se zajeďte podívat do Ostrožské Nové Vsi na výstavu kraslic, ze které je následující video.

Výstava je to opravdu zajímavá, uvidíte mnoho kraslic, které jsou ze všeho nejvíce přehlídkou lidské zručnosti, která naštěstí stále ještě nevyhynula. Kromě kraslic si navíc můžete prohlédnout několik panelů z hostorie obce. Panely jsou udělané výborně, dlouho jsem neviděl nikde v okolí něco podobného.

Nezbývá, než několika málo nadšencům, kteří novoveské výstavy připravují, poděkovat. Není mnoho jiných obcí, kde se s takovou pečlivostí a pravidelností věnují výstavám. Už proto věřím, že nevelký počet návštěvníků z vernisáže se do konce výstavy -tedy do 7. dubna - rozroste ještě o mnoho dalších.


 

Desetiminutové video ze zahájení výstavy a zpěvu souboru DENICA si můžete pustit TADY prosím - soubor byl v menším obsazení, ale zdálo se mi, že mu to ani trochu neuškodilo - spíš naopak :) 

 

RB

 

Ps. Ke kraslicím v o Otrožské Nové Vsi se vrátím, právě tady totiž má toto lidové umění velkou tradici. Malování kraslic jsem točil například tento týden v novoveské škole, kde paní učitelka seznamovala děti v první třídě právě s tímto malováním - tak má vypadat postupné seznamování s tradicemi...