Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Tož, která jízda je lepší? + Podrobný program Jízdy králů ve Vlčnově

Titulek tohoto článku je pochopitelně psaný s nadsázkou, copak lze najít správnou odpověď na otázku, která jízda králů je nejlepší? Vlčnovjané zcela pochopitelně tvrdí, že jejich, Kunovjané jejich, Hlučané jejich a Skoroničané jejich. Najděte mně jednoho obyvatele té které vesnice, který pochválí jinou jízdu králů. Neznám - a pokud existuje, bude se muset ze své vesnice vystěhovat :)

Přesto jsem na VIDEU tuto otázku položil starostovi Vlčnova Janu Pijáčkovi, když byl minulý týden na kunovské jízdě králů. Navazoval jsem tak na vyvolávku jednoho z jezdců, který přes celé náměstí volal na vlčnovského starostu, že nejlepší je ta kunovská jízda.

Jan Pijáček na videu odpovídá. Bohužel, na kartě jsem měl už velmi málo místa, což mě moc mrzí. Starosta odpovídal trpělivě, zajímavě a dlouze, za což jsem mu byl vděčný. Řekli jsme si, že vše zkusíme domluvit na video ve Vlčnově - tak uvidím.

 

Tady je VIDEO s povídáním starosty Vlčnova...

 

A protože jsem slíbil program letošní Jízdy králů, rád dávám odkaz na výborné vlčnovské stránky - TADY jsou se všemi informacemi.

 

RB