Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Povídání mrazivého muže Oty Konečného - oblečeného a ostříhaného

Je to neuvěřitelné, ale venku fakt napadl sníh a ještě pořád zlehka padá. Musel jsem se raději podívat dvakrát do kalendáře, jestli je opravdu 11. březen. "Chtěli jsme modelovat ptáčky, ale asi budeme modelovat sněhuláky," říkala dnes paní učitelka ve školce a já na ní viděl, jak strašně moc by už potřebovala jarní sluníčko - tak jako většina z nás.

Napadlo mě, že by se k dnešnímu dni hodil "mrazivý" muž z Uherského Ostrohu Oto Konečný, známý polonahý borec z pořadu Jana Krause Uvolněte se, prosím. Tento týden jsem se s ním setkal, fotil jsem ho a točil, takže, pokud se chcete na něj podívat a poslechnout si ho, máte možnost.

 

Tady je povídání Oty Konečného z tohoto týdne z Ostrožské Lhoty...  - rád bych také dodal, že Oto Konečný je v časopisu Krajem svatého Antonínka, který vyjde zřejmě už zítra.

 

S panem Konečným jsem mluvil teď v úterý ráno, těsně předtím, než jsem jel do tiskárny s časopisem. Zastavoval jsem se za ním v práci, protože jsem chtěl dát do časopisu fotku jeho občanky, s detailem na rok narození - hodně lidí totiž nevěří, že letos bude mít 60!

Čekalo mě překvapení, pan Konečný byl ostříhaný a oblečený, málem jsem ho nepoznal :) Sotva ale začal mluvit, nebylo pochyb, že to je on. Jeho životní optimismus a elán je neuvěřitelný - opravdu neuvěřitelný! Kde se to v něm vzalo?

Stáli jsem před firmou, kde pracuje, svítilo krásně sluníčko, ale byla zima, tak šest stupňů pod nulou, ono ráno jel oblečený na kole i do práce. Říkal mi, že do práce jezdí přes zimu oblečený vždycky - na videu vysvětluje, proč. Odpoledne ale jezdí už do půl těla svlečený a dokonce prý jen v trenýrkách. Tož, uvidím odpoledne :)

RB 

 

 

   Tak takto jsem pana Konečného potkal tento týden před firmou, kde pracuje. V časopisu Krajem svatého Antonínka ale vyjdou fotky, kde nemá ani triko se svetrem, ani krátké vlasy :)