Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Mladí harmonikáři ze Základní umělecké školy ve Veselí nad Moravou

Asi řeknete, že maličkost, ale mě osobně hodně potěšila. Když jsem byl nedávno ve Veselí nad Moravou, uslyšel jsem hraní harmonik. Šel jsem se podívat a s překvapením zjistil, kolik těch harmonikářů je - navíc docela mladých.

Měl jsem radost, protože ze všech koutů slyším, jak obrovsky klesá počet muzikantů mezi námi, což je prý u lidí, kteří hrají na harmoniku citelnější ještě více než u jiných nástrojů. Takže se nedivte, že sem dávám tuto dobrou zprávu i s krátkou videoukázkou - abyste mi věřili :)  

Po skončení jejich hraní jsem je vyfotil a povídal si také s jejich paní učitelkou. Všichni patří pod Základní uměleckou školu ve Veselí nad Moravou, napíši o nich pár vět do březnového časopisu Krajem svatého Antonínka. Potěšitelné bylo také mluvit s paní učitelkou, mimochodem, navazuje na práci svého otce, který děti vyučoval na harmoniku mnoho let.

Takže, jak se zdá, bez muziky snad v budoucnosti nezůstaneme. A jak možná sami víte, není nad to, když se někde sedí a teď najednou někdo vytáhne harmoniku a začne hrát. Život je hned veselejší...

 

A TADY je prosím videukázka s mladými harmonikáři...

 

RB