Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Video: Krojovaný průvod na Děkovné dožínkové pouti na Svatém Antonínku

Ke včerejší pouti na Svatém Antonínku se určitě ještě vrátím fotkami i textem (hlavně v časopisu), nyní se můžete podívat na jednu videoukázku. Je na ní zachycený celý krojovaný průvod i začátek mše, kterou sloužil moravský misonář na Haiti P. Roman Musil.

Rád bych velmi poděkoval všem, kteří v krojovaném průvodu šli a kteří měli podíl na tom, že tolik krojovaných bylo na Antonínku k vidění. Věřím, že většina z nich šla v průvodu proto, že opravdu chtěli jít - s řadou z nich jsem mluvil a vím, že tomu tak bylo. Bez nich by nemohla být tato video ukázka ani žádné fotky mnoha přítomných fotografů. Děkuju. A děkuji také těm, kteří jsou vstřícní, když kolem nich běhám a třeba "šermuju" foťákem nebo je otravuju s diktafonem.  

 

Tady se můžete podívat na celý krojovaný průvod a začátek mše...

 

Video a článek najdete prosím i TADY, je od redaktorky Slováckých novin Ireny Trojkové, klikněte na slovo VIDEO...

 

Na Antonínku jsem včera prožil téměř celý den (s výjimkou krátkého odjezdu domů, kdy se mi definitivně pokazil velký foťák), až později odpoledne jsem ještě odjel na Horňácko. Když jsem včera tak odpoledne na Antonínku seděl (a když se dnes ráno probudil do úplně obyčejného pracovního dne) přemýšlel jsem nad tímto: Co myslíte, že nám z celé té atmosféry, všech těch slov a přepestrosti krojů zůstane právě do všedních dnů? A zůstane nám vůbec něco? A co ti, kteří na místě nebyli? Jak oni vidí všechno to "hemžení" na Antonínku nebo všechny možné obrázky či texty, které sem za poslední roky z Antonínku dávám? Je to k něčemu?

A ještě dřívější příspěvky o Antonínku - jsou prosím TADY...

RB