Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Horňácko na veletrhu v Brně - hraje muzika Petra Mičky

... A potom začala hrát na brněnském veletrhu Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky a pro mě na několik minut přestal existovat jiný svět. Moje žena už dávno ví, že až mě to klepne, má volat právě těmto muzikantům - samozřejmě né na křísení :) A kdyby náhodú nemohli, tak kohokoliv dalšího z Horňácka. Po jejich muzice určitě usnu dobře a navěky...

Poslouchal jsem Mičkovu muziku, hrála pod obrovským nápisem Jižní Morava a já snil o tom, jak tento nápis mizí a objevuje se jiné slovo: HORŇÁCKO. Trpěl jsem na veletrhu v minulosti a trpěl jsem i nyní, to, jak o sobě Horňácko nedává vědět, je pro mě až nepochopitelné. Přitom z vlastní zkušenosti vlastních uší vím, kolik návštěvníků se po Horňácku ptá.

Letos se alespoň objevily nové brožurky jednotlivých obcí Horňácka na pultíku Mikroregionu Ostrožsko, které je pomáhalo velkým dílem připravit. Jinak ale o Horňácku nebývá na veletrhu prakticky slyšet, což je velká škoda pro samotný region i turisty. Ale nechci do toho Horňákům kecat, už jsem si zvykl, že toto i jiné věci si musí probrat sami mezi sebou.

 

Tady hraje HCM Petra Mičky na veletrhu v Brně... Ej, už sem prešél čtyry dědiny, pátú vés, pátú vés, eště sem neměl, takéj galánky, jak mám dnés, jak mám dnés...

 

Všeci ste zvaní 6. února na Javornický krojovaný ples, kde možete od 20:00  túto muziku čut!!! 

 

 

 

 

    ... tyto holky sa u kluků zastavily a krásně si s něma zazpívaly... Aj vím odkáď sú - z Valašska!

 

    a táto šikovná děvčica je jakási smutná... co s ňú budeme dělat?

 

 

   ... ták, už je to lepší... Na Krajském úřadě Jihomoravského kraje má na starosti cestovní ruch, právě ona Mičkovu muziku na veletrh pozvala. "Vím, co je dobré," říkala mně. Tož, my také děvčico :)