Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Hokejový superbrankář Čechmánek trénoval kluky v Uherském Ostrohu

Včera odpoledne jsem se byl podívat na hokejovém stadionu v Uherském Ostrohu, zaslechl jsem totiž, že by tam měl přijet hokejový brankář Roman Čechmánek, jeden z nejlepších a nejúspěšnějších hokejistů české historie. Na stadionu skoro nikdo nebyl, led prázdný, říkal jsem si, že "hláška" byla asi falešná.

Jenže, během několika minut se objevil brankář Čechmánek i spousta kluků, řeknu vám, že když jsem viděl plné kluziště sportujících děcek, zapomněl jsem i na to, kolik stavba tohoto stadionu a jeho provoz stojí peněz. Tyto peníze se sakramentsky vyplatí. Navíc kluci na ledě i s trenéry makali, žádné postávání, kecání, nechuť. Opravdu jsem hleděl. 

Jestli jsem se zatím v textu o brankáři Čechmánkovi téměř nezmínil, berte to tak, že sportování těch kluků (a byla tam i holka) považuji za mnohem důležitější událost než přítomnost jakékoliv hvězdy či celebrity.Zároveň ale takovou přítomnost velmi vítám, na klucích bylo vidět, že účast olympijského vítěze, trojnásobného mistra světa a člena špičkového týmu NHL Philadelphia Flyers je pro ně nesmírně důležitá a zcela jistě některé mladé hokejisty "nakopne" k dalšímu úsilí.

Takový trénink v podání Romana Čechmánka byl přitom výjimečný, s hokejem už skončil a nikde ani netrénuje, ale protože se zná s jedním z Ostrožanů, přijal pozvání právě k takovému trénování. No, mohl by kývnout na delší spolupráci :)  

Další řádky, včetně toho, co mi Roman Čechmánek ke své přítomnosti v Ostrohu sdělil, napíši do květnového časopisu Krajem svatého Antonínka, nyní se můžete podívat na video. Snad ještě dodám, že působil vstřícně, názory na jeho chování najdete v médiích rozdílné, ale v Ostrohu se věnoval tréninku naplno a také klukům dával autogramy tak dlouho, jak chtěli. Někteří byli možná jen trošku zklamáni, že nenastoupil na led v hokejové výzbroji... A nezmínil jsem se o maminkách - těm se vytáhlý a ostřihaný host móc líbil :)

 

TADY na VIDEO je Roman Čechmánek při tréninku a po jeho skončení - v první části bilancuje celý trénink, v další části videa vidíte kousek tréninku a nakonec se můžete podívat do kabiny, kde dával autogramy a s kluky se loučil...

 

RB