Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: Hlučtí senioři vzpomínali ve velkém stylu na Fanoše Mikuleckého

Fanoš Mikulecký? Kurnik, kdo to byl? Tak nějak by se určitě ptalo 99,9% mladých, kdyby na toto téma padla řeč. Lze také čekat, že dnešní mladí si určitě nikdy žádného Fanoše Mikuleckého připomínat nebudou - tak to prostě je. A samozřejmě si nebudou připomínat i mnohé další. Tož, třeba si budou připomínat jiné - akorát nevím, koho :)

Jelikož ale v Hluku ještě žije starší generace Hlučanů, má Fanoš Mikulecký - tedy pro zajímavost, skladatel lidových písniček - vlastně štěstí. Alespoň tedy tito Hlučané na něj nezapomínají, byť zemřel před 40 lety a narodil se v Mikulčicích.

Hlučtí senioři a příznivci lidové muziky z Mikulčic totiž připravili v úterý na hlucké tvrzi takovou vzpomínku na tohoto skladatele, za kterou by si nějaká umělecká agentura vzala určitě několik desítek tisíc korun. Zaplněná tvrz byla svědkem velkého programu, který by žádné peníze nedaly dohromady. Základem byl totiž vztah k Fanoši Mikuleckému, lidové muzice i našemu rodnému kroji.

Pokud tedy patříte k menšině, kterou tento skladatel a program na tvrzi zajímá, můžete se podívat na několik videoukázek. Tady prosím jsou:

 

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

VIDEO 4

VIDEO 5

VIDEO 6

 

A ještě fotky - ty jsou TADY, autorem je Štěpán Mitáček.

 

RB

Ps. A tady jsou informace o muži, kterého na hlucké tvrzi tak vzpomínali...