Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

VIDEO: František Machálek, který hraje i v 57 letech výborně volejbal

A ještě jedno video, se kterým jsem po čase "zabrousil" do sportu. Určitě se budu opakovat, ale na novinařině je nejkrásnější setkávání s lidmi (tak to vždycky opakuju děckám z novinářského kroužku)- čím jsou tito lidé "lepší", tím jsou tato setkávání radostnější. Myslím, že do takových setkání můžu "přiřadit" i toto setkání s panem Františkem Machálkem, kterého jsem dnes dopoledne potkal v Hluku na volejbale.

Pan Machálek je nejstarší volejbalista v Hluku, na světě je 57 let z toho 43 let se pohybu pod i nad volejbalovou sítí. Přitom i dnes patří k nejlepším hráčům, jestliže ho volejbalisté považují za hluckou legendu, není v tom žádné přehánění.

Mluvil jsem s ním po posledním utkání této sezony, kdy Hlučané porazili doma Ostrožskou Lhotu ve dvou zápasech 3:1 a 3:0. Mimochodem, František Machálek pomáhal do Vánoc Ostrožské Lhotě.

 

Tady je prosím video, nejdříve mluví pan Machálek, pak jsem střihl ukázky z utkání - nejdříve trošku emocí na straně Lhoťanů, potom můžete vidět pana Machálka (nejen) jako výborného nahrávače i muže, který burcuje svůj tým, na konci je ukázka z posledního míče utkání a rozloučení soupeřů - rád dodávám, kteří hráli férově a několikrát přiznali rozhodčímu například dotek sítě vlastní rukou ...

 

Tož, snad budu mít při mapování zajímavých lidí na Slovácku na podobné lidi štěstí i v budoucnosti, bohužel, občas ale člověk potká i různé "vyčuránky"...

 

RB 

 

 

   František Machálek, 14. březen 2010, Hluk 

 

 

   Pan Machálek je v týmu nahrávač, tady ho můžete vidět při bloku, smečuje Jarek Žajdlík z Ostrožské Lhoty.