Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Video: Beseda u cimbálu v Ostrožské Lhotě s Háječkem, Burčáky a Višňou

Vracím se k besedě u cimbálu v Ostrožské Lhotě, která jako obvykle patří především místnímu folklornímu souboru Háječek. Trošku jsem tady točil i fotil, můžete se tedy podívat na dvě videoukázky. Jedna je z večera, kdy ještě vystupoval právě soubor Háječek. Potom jsem ze Lhoty odjel fotit boršické hody, vrátil se někdy po půlnoci (po policejní kontrole i foukání do balonku) a zůstal až skoro do ranního konce - i z tohoto času tedy můžete vidět záběry.

 

Tady je Háječek s Burčáky a pořádně roztančenými ženami, ukázka končí tak nějak sladce i ospale...

 

A druhá ukázka vznikla už hodně po půlnoci, je na ní beseda u cimbálu a nakonec asi úplně poslední písnička tohoto večera, když už zůstali v sále poslední nespavci...

 

Co ještě napsat? Určitě bych vás rád upozornil na internetové stránky Háječku, jsou prosím TADY!  Snad mě Háječek za tuto reklamu naučí nějaké pěkné tance :)  A TADY jsou stránky Cimbálové muziky Višňa! A TADY jsem našel přímo vědecké informace o CM Burčáci!

 

Co ještě připsat? Vždycky jsem měl velmi rád atmosféru pod pódiem tohoto lhotského kulturáku, tam se prodává víno, tam to vždycky "vřelo", popíjelo se, zpívalo... Toho večera tam bylo téměř prázdno a ticho, když jsem se zeptal manželů, kteří tam obsluhují, co se to děje, řekli mi, že to za mnoho let nepamatují. Proč tomu tak bylo, nevím. Uvidíme o plesové sezóně, která brzy začne...

 

RB

 

  ... a nakonec fotka z Boršic u Blatnice, boršická hodová chasa, i tak mě tam "sežerou", že tam pořád fotím a nikdo tam zatím žádnou fotku od mé maličkosti neviděl - tak aspoň tuto jednu :)