Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vedení Slovácka hrozí hráčům pokutou 150 000,- Kč

Postup Slovácka do ligy? Zatím spíš trápení v dolní polovině tabulky.

„Získali jsme prvotřídního trenéra a je patrné, kam směřujeme. Opět budeme usilovat o postup do nejvyšší soutěže.“ To byla slova vedení fotbalového Slovácka před zahájením sezóny. Zatím to tak pro fanoušky, kterých má Slovácko ve druhé lize daleko nejvíc, nevypadá. Po osmi kolech má Slovácko pouhých devět bodů a krčí se  v dolní polovině tabulky. Už dnes si můžeme říct, že boj o postup do první ligy je asi jenom zbožným přáním vedení klubu. Slovácko není Real Madrid a nedá se předpokládat, že by se současným kádrem došlo k nějaké radikální herní změně.

Spíš to vypadá tak, že se v Uherském Hradišti vytvořil pouze průměrný druholigový celek.

Rekordní prohra  v Třinci a remíza doma s posledními Vítkovicemi potvrdili, že současný kádr je v krizi. Otázka je, jestli se nedaří, nebo na to nemají hráči fotbalově.

 „Musíme se z nevydařeného utkání poučit,“ tvrdil po zápase s Vítkovicemi kapitán domácích Němčický. Nebylo to poprvé co jsme slyšeli takové slova. Jak dlouho se budou fotbalisté ještě poučovat z nevydařených utkání? „Makali jsme na sto procent,“ přidal se záložník Perůtka. Jak by asi dopadlo Slovácko proti Vítkovicím, kdyby hráči nemakali na sto procent?  

Při posledním nevydařeném zápase na domácích hřišti musel trenér Ladislav Jurkemik dokonce čelit slovním výpadům a urážkám nespokojeného fanouška.  „Jurkemiku jdi do pr… na tu vaši hru se nedá dívat,“ to byla slova rozčíleného příznivce domácích, kterého museli krotit pořadatelé.

 

 

 

8. Kolo

Slovácko – Vítkovice 1:1  (1:0)

Branka: Gonda

 

Kapitán Němčický: „Není to nic veselého…“

Slovácko dál pokračuje - mírně řečeno - v rozpačitých výkonech. Po zápase s Vítkovicemi byli nespokojení všichni. Diváci, trenér a také hráči v čele s  kapitánem domácích Pavlem Němčickým. Ten spěchal hned po utkání  do kabiny rozhodčích podepsat zápis, ale přesto ochotně odpověděl na několik dotazů. Celý rozhovor probíhal za hurónského pokřiku vítkovických hráčů, který se nesl z jejich kabiny. Severomoravští fotbalisté oslavovali remízu na půdě favorita jako svoje vítězství.  

Zdá se, že po dnešním kole už máte blíž ke spodku tabulky než k avizovanému boji o postup?

No, je to tak. Utekl nám začátek soutěže a je to jenom na nás, abychom se z toho dostali. Nikdo za nás ty body neuhraje. Musíme se semknout a začít konečně vyhrávat.

Co říkáte dnešnímu zápasu?

Nehráli jsme vůbec dobře, i když jsme šli do zápasu s cílem získat tři body. Nevím co k tomu říct, těžko se mně hledají slova.

Čím to, že jste nehráli podle vašich představ?

Nešlo nám to fotbalově. Byli jsme zbytečně nervózní a kazili jsme i poměrně lehké balóny.

Nemohli jsme se vůbec dostat do zápasu a hrát uvolněný fotbal.

Nechybělo tam z vaší strany víc důrazu?

To nebylo o důrazu. Prostě nám to dneska vůbec nevyšlo. A když dostanete gól - dvě minuty před koncem - tak to je rána. Věřte, že to není nic veselého ani pro nás.

Byl to už třetí zápas, kdy vám unikly body v samém  závěru utkání. To by se asi nemělo stávat,ne?

Nemělo by se to stávat. Bohužel, stalo se,  takový je fotbal. Určitě to zamrzí inkasovat v samém závěru.  Je to smutné, ale musíme se z toho znovu poučit a nějakým způsobem to vyhodnotit.

Dneska vám ani nepomohli diváci. Během zápasu byl slyšet dokonce z tribun pískot…

My jsme jim také nepomohli. Nehráli jsme dobře a divák, když si zaplatí, tak si může zanadávat. To je jejich problém. Já se starám o náš výkon a ten nebyl dneska vůbec dobrý.

Gonda: Po přestávce jsme to nezvládli.

Za remízu s Vítkovicemi budou fotbalisté Slovácka platit pokutu 150 000,-Kč.

Nejlepším hráčem domácích byl neúnavný záložník Michal Gonda. Hlavně v prvním poločase z něho byli obránci Vítkovic nešťastní. Bylo ho doslova plné hřiště.

Jeho první gólová šance ještě v síti gólmana hostů Uvarenka neskončila, ale o pár minut později už si brankář hostů vyzkoušel, jaké je to být na hřišti jenom do počtu. A jak viděl  Michal Gonda svoji druhou střelu do černého v letošním podzimu?

„Šel jsme vlastně s míčem sám od půlky hřiště. Před šestnáctkou jsem viděl dva hráče soupeře a namířil si to mezi ně a překvapivě lehce jsme prošel.  Potom už zbývalo jenom přesně zamířit. Jsem rád, že to tam spadlo,“ popisoval  jediný zásah domácích aktivní záložník.

I když se mohlo zdát, že Gonda sehrál jedno z nejlepších utkání v dresu Slovácka, tak on sám si to rozhodně nemyslí.

„Už jsem zažil i lepší zápasy jako proti Vítkovicím. Hlavně ve předu jsme v druhé půlce vůbec neudrželi balón a míče se  okamžitě vraceli na naši polovinu. Na obranu se potom valil jeden útok za druhým. Nakonec se nám to nevyplatilo a v závěru jsme nešťastně inkasovali,“ posteskl si Gonda.

Druhá polovička zápasu byla více vítkovická. Michal Gonda to jenom potvrzuje.

„Po přestávce jsme to nezvládli a myslím si, že jsme se zbytečně moc zatáhli. Těžko se to hodnotí. Soupeř dobře kombinoval a konec utkání nám potom nevyšel vůbec,“ říká se smutkem v hlase záložník Slovácka.

Vedení klubu po výprasku v Třinci udělilo mužstvu podmíněné pokuty. Veřejně vyhlásilo, že pokud se nevyhraje doma s Vítkovicemi, hráči  budou muset sáhnout do peněženky. O kolik peněz budou  chudší? Tak s tím Michal Gonda nedělal vůbec žádné tajnosti. „Jednalo se o sto padesát tisíc korun na celé mužstvo. Řešit by se to mělo po víkendu,“ dodal.

V záloze  Slovácka vedle Michala Gondy nastoupil i  Jiří Perůtka, který také těžko hledal slova k výkonu celého mužstva.

„Těžko se mně o tom mluví.Výsledek je pro nás velikým zklamáním. Snažili jsme se celý zápas odjezdit jak nejlíp to jenom půjde. Myslím si, že jsme makali na sto procent, ale bohužel těsně před koncem jsme dostali smolný vyrovnávací gól. Velká škoda, že jsme neudrželi alespoň to jednogólové vedení. Myslím si, že remíza je pro nás až příliš krutá,“ míní Perůtka.

                                                                                              std