Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Vánoční zpívání ve Lhotě - lidé darovali dětem na Haiti kolem 17 tisíc + video se zpíváním

Ať bychom na Slovácku zavítali o svátcích do jakékoliv vesnice, v každé bychom našli zaplněné kostely a bohatý vánoční program. Jsem přesvědčený, že když kliknete na stránky některých obcí, najdete i tam o takovém setkávání lidí mnoho zpráv. Já bych vám chtěl nabídnout Ostrožskou Lhotu, konkrétně 25. prosinec, kdy v tamním kostele předvedly děti pod vedením paní Radochové zajímavé divadelní představení, po němž zpívali místní muži, ženy i děti - pokud máte chuť, můžete si pustit kousek videa. Fotky přidám později.

Rád bych také upozornil, že v Ostrožské Lhotě probíhala sbírka na pomoc hladovějícím dětem na Haiti. Pokud se nemýlím, vybraná částka je slušná - kolem sedmnácti tisíc korun. Díky všem!!! A obrovský dík patří také všem, kteří se na programu podíleli. Stejně jako těm, kteří na Vánoce moc hezky vyzdobili kostel - i ten na videoukázkách uvidíte. Pro doplnění dodávám, že na stránkách informuji o pomoci Haiti pravidelně a budu v tom také pokračovat.

Tady si můžete poslechnout zpívání výborného lhotského ženského sboru, který funguje pod folklorním souborem Háječek.  

Tady zpívají nejmenší lhotské děti.

A tady začínající lhotská Cimbálová muzika Višňa. 

A toto už je poslední, rozlučková písnička...

Příjemný poslech...

RB

Ps. A tady jsem vešel do kostela v Hluku a uslyšel ještě kousek tohoto krásného zpěvu, prosím...  Bohužel si nemůžu vzpomenout na jméno zpívající dívky, ale mluvil jsem s ní, dozvěděl se, že studuje operní zpěv a její jméno i s fotkama doplním... Doprovází ji výborný dechový sextet Brno Brass Instruments (jejich stránky TADY) - a potěšující zpráva nakonec: hlucký kostel (mimochodem, rovněž velmi hezky nazdobený) byl na tento koncert úplně plný! RB