Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Úplná novinka: první informace ke knize o primáši Martinu Hrbáčovi + povídání o něm

Mezi mnohými příznivci folklóru na Slovácku vzbudí následující kniha zcela jistě zájem - i když mnozí ještě ani o ní neví. V dosti velké tajnosti byla totiž připravena kniha o primáši Martinu Hrbáčovi, v současnosti zřejmě nejpopulárnějším a nejuznávanějším muzikantovi v regionu Slovácka. Kniha byla speciálně připravena k jeho sedmdesátinám, které oslavil minulý týden v Blatnici pod Sv. Antonínkem. Slavnostně ale bude kniha představena teď v sobotu, v brněnské hotelu Voroněž, kde se uskuteční další ročník Horňáckého plesu. Pokud vím, ples je vyprodaný, a to přesto, že lístek stál dva tisíce korun.

Osobně jsem na knihu velmi zvědavý - podobně jako mnozí další. A jsem také rád, že vám tady můžu knihu v premiéře představit a její kousek ukázat. Když se podíváte do příložených souborů, uvidíte titulní fotku knížky a také jednu dvoustránku ze samotné knihy. A jako "pozvánku" otiskuji dva příspěvky, v nichž Břetislav Rychlík a Jan Rokyta píší právě o primáši Hrbáčovi.

Rád také připomínám, že kniha vyšla v nakladatelství Albert péčí nakladatele pana Františka Šalého. Klikněte prosím na stránky nakladatelství TADY, můžete vidět, co všechno zajímavého pan Šalé vydal. Určitě se ještě ke knize o Martinu Hrbáčovi i k dalším knihám vrátím. A ještě název - Zahrajte ně, Majstre...

 

RB

 

Ps. Doporučuji ke čtení přílohy, kde Břetislav Rychlík i Jan Rokyta mluví zajímavě o Martinu Hrbáčovi...