Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Trenér Lhoty zůstává - hráči slibovali, že budou víc trénovat

TRENÉR ZALUBIL CHCE LHOTU VÉST  I NA JAŘE

Vzkaz pro fanoušky: Hráči na schůzi slíbili, že budou poctivě trénovat a chtějí zachránit pro Lhotu krajskou soutěž


Bída,bída, bída - to je umístění a většinou i hra  fotbalistů Lhoty  po podzimní části nejnižší krajské soutěže I.B třídy. Za  pouhá dvě vítězství a tři remizi mají Lhoťané devět bodů. Našim fotbalistům patří 12. místo tabulky a na jaře je čeká tvrdý boj o záchranu. Začátek jarních odvet je přitom pro Lhotu přímo vražedný. První kolo doma silné Osvětimany a v dalším zápase jedeme na hřiště vedoucího Kněžpole. O skončeném podzimní části jsme si povídali s trenérem Bohuslavem Zalubilem, který si na podzim moc fotbalové radosti neužil.


Ty sám chceš ještě trénovat? Pořád tě to baví?

Proč bych nechtěl? Musím přece něco překousnout! Někdy jsou to sice nervy, ale jestli mě neodvolají, tak na jaře to ještě zkusím a uvidíme. Hráči měli schůzi a všichni slíbili - včetně  gólmana Šichy, že budou poctivě trénovat. Když se to posílí, tak máme na záchranu, ale kluci musí trénovat, bez toho to prostě nepůjde. Zimní příprava je základ, z toho se žije celý rok a to si musí hráči uvědomit.

O spokojenosti po podzimu asi mluvit nemůžeme, že?

Tak to určitě ne, spokojení nejsme. Bodů je strašně málo, ale všechno má svoje příčiny.

Jaké jsou ty největší?

Když se podíváme na jaro a na podzim, tak nám ze základní jarní sestavy chybělo několik hráčů. V první řadě největší opora gólman Jirka Soukeník. Do Hluku se vrátil Štěpán Jurásek, Tomáš Matuštík se oženil a přestal hrát. Josef Štergenich nastoupil na dva zápasy a Patrik Štergenich se zranil hned z úvodu podzimu. To je pět zkušených  fotbalistů, a ti co nastupovali místo nich, je prostě nenahradili.Totálně se nám ještě rozpadla obrana. My potřebujeme obránce a tvořivé záložníky, které nemáme.

Co se s tím dá dělat?

Musí se udělat pořádná zimní příprava a posílit mužstvo. Se stávajícím kádrem bychom se asi neudrželi.

Žádal jsi po výboru nějaké posily?

Výbor slíbil, že obejde všechny hráče, kteří byli zranění. V první řadě Richarda Dominika, dál uvidíme jak to bude s dlouhodobě zraněným Jirkou Dominikem. Roman Dobeš, který k nám přestoupil, už by měl  být na jaro také připravený.

A co Dalibor Gabriel, slyšel jsem, že má na jaře pomoct?

Já jsme to také slyšel. Za ním má jít výbor také a uvidíme, jak pořídí.

V Hluku je na hostování Roman Hanák, který už nastupuje v prvním mužstvu. Máš o něj zájem?

On je typický levonohý fotbalisty a takových je málo. Já o něho zájem určitě mám, ale v první řadě musí chtít on sám. Další věc je ta, že on je tam na výměnu za gólmana Šichu, který je hráč Hluku.

Lhota nemá na jaře příliš dobré vylosování. Se všemi ohroženými kluby hrajeme venku…

To by nevadilo, některé výkony venku nebyly až tak špatné. Pokud třeba Strání doma porazí silné Osvětimany, proč bychom je nemohli porazit také.

Dá se na podzim vůbec někdo pochválit?

V každém případě Staňa Zbořil. Jak v přístupu ke hře, tak v odpovědnosti k zápasům. Ten jediný z opor si splnil svoje.

Čekal jsi od někoho víc?

Od všech ostatních.

Co musíš udělat ty a celé mužstvo, aby se zachránila ve Lhotě I.B třída?

Do nového roku máme volno. Od ledna potom třikrát týdně trénink. Už jsem o tom mluvil, musí se udělat opravdu kvalitní zimní příprava a posílit mužstvo hlavně v obraně. Nepůjdeme ale tím stylem jako vloni, že se budou hrát zápasy už od lednu. První měsíc se bude makat na fyzické přípravě a teprve potom se  budou hrát „přáteláky“.


Pro srovnání -  před rokem byla Lhota o stupínek výš a měla dvanáct bodů.


NEJVĚTŠÍ DERBY HRAJE LHOTA V UH. OSTROHU A HLUKU.  PŘEČTĚTE SI, JAK JSOU SPOKOJENÍ U SOUSEDŮ.

 

UHERSKÝ OSTROH – František Studénka
NA VÝHRU ČEKAJÍ DVANÁCT KOL

Ostrožané mají na svém kontě jedinou výhru. Hned  v prvním kole porazili Bojkovice a na vítězství už čekají neuvěřitelných dvanáct kol. To bylo silné kafé i na trenéra.

 „Chtěl jsem po podzimu i se svým asistentem Josefem Zajíčkem skončit. Jsme na posledním místě tabulky a podle mě to chtělo změnu. Vedení klubu bylo ale proti. Chtěli, abych dál trénoval a postavili se za nás i hráči a to mě potěšilo nejvíc,“ říká otevřeně trenér Ostrožanů František Studénka.

Jeho mladé mužstvo je sice poslední, ale zkušený kouč to nevidí až tak černě. „Všechno se může ještě otočit. Bodová ztráta není příliš velká. Za dobu mého trénování jsem nikdy nesestoupil.

My máme věkový průměr něco málo přes dvacet let, ale na jaře budeme bojovat. Pokud se to nepodaří zachránit, tak se z toho nezblázníme.“ Trenér Ostrožanů vidí jako nejslabší mužstvo v soutěži Bánov a na postup favorizuje Kněžpole, i když vedoucí  klub soutěže ho příliš nepřesvědčil. „Vyhráli u nás z velice sporné penalty.“HLUK „B“ – Zdeněk Horák
BODOVĚ NAD PLÁN


Nováček nejnižší krajské soutěže záloha Spartaku Hluk postupovala z druhého místa a jak potvrdil i trenér Zdeněk Horák, hlavní úkol zněl vyhnout se bojům o záchranu.

„Chtěl jsem, abychom byli po podzimu v tabulce pravdy na nule a měli minimálně 18 bodů, což jsme dokonce překročili, takže jsem po podzimu spokojený,“ hlásí Horák. Béčko Hluku má v kádru několik hráčů, kteří nastupují  v krajském přeboru za  první mužstvo. „Spolupráce s áčkem je dlouhodobě na výborné úrovni. Nejenom první mužstvo pomáhalo nám, ale častokrát to bylo i opačně. Kouč Hlučanů ale vyzvedává celý kolektiv. „Já musím pochválit všechny hráče, podařilo se jim zvládnout podzim na jedničku. Hrajeme to, co jsme chtěli, klidný střed tabulky.“

Když přijde řeč na nejlepší zápas podzimu, tak má Zdeněk Horák jasno. „Jednoznačně naše domácí vítězství s mužstvem Osvětiman, kteří jsou favoritem celé soutěže. To byl asi náš nejvydařenější zápas.“ Podle jeho představ hrálo mužstvo ještě v remízových zápasech proti Zlámanci a v Koryčanech. Béčku se nevydaři v zápas Kněžpoli, kde dostali pět branek během sedmnácti minut.
                                std
                                Foto: Dušan Dufka