Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Trenér Lhoty Zalubil: Klíčové zápasy nás teprve čekají

Pět zápasů má za sebou nový trenér Lhoty Bohuslav Zalubil. Bilance? Úplně stejná jako na podzim. S totožnými soupeři získal jednu výhru. Pod trenérem Dominikem mužstvo vyhrálo proti Slavkovu a Zalubil dokázal přivést své svěřence k výhře nad Jalubím.

Jak hodnotí nový kouč své dosavadní působení u mužstva? Bilance není moc radostná, pět zápasů zatím jenom jedna výhra....

Je to pravda. Snaha sice je, ale to je málo. Počítají se především body a ty zatím nemáme.

 

Co s tím?

Bude se rozhodovat v zápasech s mančafty ze spodku tabulky. Jarošov, Ostroh, Nedakonice. To budou pro nás klíčová utkání. Všechny hrajeme doma, tak snad to bude výhoda. Ještě máme zápas k dobru ve Strání a stát se může cokoliv.

 

Jak jsi spokojený s novou posilou Štěpánem Juráskem?

Sice se kupoval jako útočník, ale hrával i v obraně a proti silnějším klubům jsem ho tam také stáhl. Například v Kudlovicích byl náš nejlepší hráč. Nikde ale není napsané, že se už v útoku neobjeví. Všechno bude záležet na momentálním vývoji.

 

Takže ty jsi s jeho výkony zatím spokojený.

Ano.

 

V každém zápase nás soupeř přehrává především po fyzické stránce...

V zimní přípravě chodilo málo lidí na tréninky a teď se to projevuje.

 

Dá se najít v jarních zápasech vůbec nějaké pozitivum?

Určitě. Je třeba vidět, že pravidelně nastupují tři dorostenci, kteří se s mužstvem sehrávají a sbírají zkušenosti. Důležité také je, že i když se nám bodově nedaří, tak mančaft bojuje.

 

std