Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Trenér Lhoty se rozčiloval - jeho hráči prohráli, ale výkon v 2. poločase dává naději na záchranu (aktualizováno)

Lhota padla  během třinácti minut


Po půlhodině hry bylo prakticky po zápase. Hrubé chyby v obraně Lhoty a tři brejkové akce dostali domácí do tříbrankového náskoku. V druhém poločase po hlasité domluvě trenéra hrála Lhota o poznání  disciplinovanější fotbal. V jednu chvíli to vypadalo na drama, ale  zkušené Kněžpole si už výsledek pohlídalo.

Po odloženém prvním jarním kole jeli fotbalisté Lhoty na půdu suveréna soutěže, který je prakticky už jednou nohou ve vyšší soutěži. Někteří fotbalisté Lhoty se ovšem na zápas připravili prapodivně. „To je neuvěřitelné, od rána prší a někteří hráči si nevzali kolíkové kopačky. To prostě nejde pochopit," láteřil hned na začátku trenér Vratislav Chaloupka.

První čtvrthodinka byla opticky vyrovnaná. Domácí zahrozili po rohovém kopu hlavičkou Bednaříka a Lhota ohrozila Křivánkovu branku střelou z kopačky Jozefa Štergenicha.

Poprvé se domácí radovali po sedmnácti minutách hry. Jeden ze záložníků přehodil předstopera Kusáka a Vávra s pomocí tyče poslal domácí do vedení - 1:0.

O tři minutky později obešel Blaha po levé straně obranu Lhoty - nejprve Doležala a poté si pohrál se Zbořilem. Jeho centr proklouzl brankáři Šichovi pod rukama a pro Šustra už to byla snadná práce. Ze dvou kroků dorazil míč do sítě -2:0.

Třicátá minuty byla pro vývoj zápasu rozhodující. Z pravé strany střílel znovu Šustr a s pomocí teče Kubana zapadla jeho rána do rohu Šichovy branky.

V prvním poločase měli domácí hru plně pod kontrolou. Lhota vyklidila střed pole a hlavně nevyhrála téměř žádný osobní souboj. Trenér Vratislav Chaloupka o poločase svoje svěřence nijak nešetřil. Jeho burácejí hlas bylo slyšet hodně daleko od kabiny hostů.

Zdálo se, že důrazné varování svého kouče vzali fotbalisté Lhoty vážně. Pět minut po obrátce střílel z hranice šestnáctky Martin Žajdlík, ale jenom do náruče domácího gólmana Křivánka.

Hosté nechtěli zůstat u nuly a dvacet minut před koncem předvedli pěknou fotbalovou akci. Patrik Štergenich ukázkově přihrával a  Martin Zalubil z brejku parádně korigoval - 3:1.

Za dvě minutky spálili obrovskou šanci domácí. Po sérii rohových kopů, když už míč směřoval do branky, se mu do cesty připletl kněžpolský Coufalík a nechtěně tak zachránil Lhotu od čtvrté branky. Ta ale nakonec přišla deset minut před koncem. Z úhlu asi osmnácti metrů napálil balón ke vzdálenější tyči gólmana Lhoty kněžpolský  Vávra - 4:1.

Za minutu nato už jenom korigoval  z brejkové akce znovu Martina Zalubil na 4:2.

Zatím i v prvním jarním zápase pořádá obrana Lhoty dny otevřených dveří a pokračuje v podzimním trendu. Nutno ovšem přiznat, že fotbalisté Kněžpole byli asi nejkvalitnějším soupeřem v celé soutěži.   

„To co jsme si řekli před zápasem, tak hráči v první půlce absolutně nedodrželi. Během třinácti minut jsme dostali tři góly a bylo rozhodnuto. V druhém poločase už se naše hra zlepšila. Tak jsme měli hrát od začátku. Ale my jsme sem nejeli vyhrát, chtěli jsme Kněžpole hlavně potrápit. Jinak si myslím, že  máme na to, abychom vyhráli jiné a pro nás důležitější zápasy," řekl po utkání trenér Lhoty Vratislav Chaloupka.

Kouč domácích Petr Jurník i přes čtyři obdržené branky fotbalisty  hosty pochválil. „Nečekal jsem od nich tak kvalitní výkon. Překvapili mě svým pohybem a hlavně mají v útoku Zalubila, který nám dal znovu dva góly. Ke konci jsme si zápas zbytečně zdramatizovali, ale utkání jsme měli téměř celých devadesát minut  pod kontrolou."

 

KNEŽPOLE – LHOTA   4:2 (3:0)

Branky: 17. a 79. Vávra, 20. a 31. Šustr – 68. a 81. M. Zalubil.

Diváci: 100.

Rozhodčí: Konečný.

ŽK: Šustr -  J. Štergenich, P. Štergenich, O. Zalubil.

Kněžpole: Křivánek – Trebatický, Palčík, Hruboš (83. Kučera), Vávra (90. Kozelek) – Tomek, Bednařík, Hlahůlek, Blaha (65. Coufalík) – Šustr, Cingel. Trenér: P. Jurník.

Lhota: Šicha – Doležal, Kusák, S. Zbořil, J. Štergenich – Hubík (80. Dobeš), P. Štergenich, O. Zalubil, Kuban – M. Zalubil, Žajdlík (72. F. Zbořil). Trenér: V. Chaloupka.


STANISLAV DUFKA