Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

To nejlepší z veselské umělecké školy - ukázka z představení pantominy

Abych vyvážil svůj pesimistický text a videoukázky z předcházejícího článečku o ostrožských sokolech, rád bych vám ukázal videoukázku z veselské základní umělecké školy, na kterou myslím už dlouho. Na představení žáků této školy jsem se byl podívat v prosinci 2008 ve veselkém kině, hlediště bylo zaplněné a diváci mohli sledovat mnoho výborných výkonů.  

Rád bych ještě podotkl, že na Slovácku je vůbec největší síť základních uměleckých škol, najdete jich tady opravdu hodně. Například jen do té veselské chodí přes 500 žáků! A to se ještě řada z nich na školu nedostane.

Platí totiž státní "direktiva", kterou absolutně nechápu, a vždy, když o ní slyším, "vaří" se ve mně krev. Jelikož totiž stát platí učitele na těchto školách (pochopitelně prachbídně), určuje si kvótu, kolik žáků může na školu chodit. A já blbec si myslel, že "úkolem" státu a také jeho k jeho prospěchu je, když umožní všem talentovaným dětem jejich rozvíjení, nebo případně připraví takovým systém, který tento rozvoj bude umožňovat.

Tady na ukázce  můžete vidět část představení žáků literárně - dramatického oboru, škoda, že jsem natočil jen kousek a chybí například konec s dojemnou pointou...

A TADY jsou stránky veselské ZUŠ, choďte na vystoupení žáků této i jiných základních uměleckých škol (je to velmi povzbudivé!), a pokud máte děti, vnuky či jiné blízké děti ve svém okolí, podporujte jejich talent - a přihlašte je třeba právě na takové školy...

RB

Ps. A ještě něco pro mladé (duchem) na závěr. Ve Zlíně byl otevřen nový klub s názvem Loft 577, jeho stránky jsou TADY! Takový "komunitní" prostor sice teprve začíná, ale každý takový počin potřebuje Slovácko (i Valašsko) jako sůl! Pokud tam někdo zajdete, napište mi o prvních dojmech, díky!