Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

To je tedy kuchařka ze Slovácka! Doporučuju!!!

Tentokrát musím poděkovat věrné čtenářce těchto stránek, paní Janě Ilčíkové, která mi poslala perfektní tip. Objevila totiž stránky, na kterých se můžete seznámit s pravou slováckou kuchařkou. Na stránky jsem se podíval - a jsou perfektní!!!


Klikněte prosím TADY...


Podařilo se mi také spojit s paní kuchařkou, která tuto kuchařku dělá, napsala mi milý mejlík, tak vám z něj určitě něco prozradím. Jen to prosím bude o něco později...


Stránky jsou opravdu výborné, hleděl jsem, jak obrovské množství věcí se jí podařilo různě shromáždit - a jak mi prozradila, často také uvařit. Takovým stránkám budu dělat reklamu rád a kdykoliv! Navíc jsou psány v nářečí!


Zrovinka včera jsem byl na setkání hluckých seniorů a jedna z žen mi nabídla pravé slovácké báleše. Řeknu vám - nevím, kdy naposledy jsem si na nich pochutnával. Už je to mnoho let, když je babička dělala přímo na rozpáleném "šporheltě". A podobně jsem si minulý týden pochutnával v pražském Národním divadle na milostích, které Boršičané nabízeli špičkám české ekonomiky po svém skvělém představení Boršické svajby. Mňam...

Někdo mladší by možná ohrnul nos nebo naopak, někdo bohatší by raději šel do nějakého pětihvězdičkového exkluzivního restaurantu. Já bych raději zůstal sedět venku, otevřel bych batoh a dal si báleše nebo milosti. V nich jsou ukryty naše kořeny, naše vzpomínky, náš domov... Ať žije slovácká kuchařka a kuchyň! A vzdávejme hold ženám, které se nestydí za zástěru ani za pochoutky, které se naučily od svých maminek a babiček! A samozřejmě - pokud máte oblíbené recepty, restaurace nebo kuchařky, sem s nimi!  

 

RB