Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tip na neděli: běžte do Nivnice. Boršičané a Nivnička zpívají pro Haiti! A běžte i do Blatnice!

Pokud budete mít jen trochu času, rád bych vás "pošťuchl" k návštěvě Nivnice, dnes, v neděli, ve tři hodiny odpoledne. Začne tady dobročinný koncert ve prospěch trpících dětí na Haiti. Vystupuje folklorní soubor Nivnička a mužský sbor Boršičané. Neváhejte, běžte si poslechnout výbornou muziku a zároveň podpořte dobrou věc.

Pro zajímavost dodávám, že na skvělých stránkách Nivničky (TADY PROSÍM ) si už můžete poslechnout celý koncert, jak se odehrál včera v Boršicích u Blatnice v naprosto zaplněném kostele. Vedoucí Nivničky Vlastik Ondra perfektně zpracoval celý koncert do fotografických políček, po kliknutí na políčka uslyšíte jednotlivé písničky.

A pokud už budete na stránkách, zkuste se na nich chvilku zdržet, prohlédněte si je víc. Vždycky žasnu nad tím, co všechno se dá s dětmi zajímavého dělat - a neznám jiné internetové stránky a jiného člověka, který by to dokázal tak jako právě učitel Ondra.

Dost chvály, čím víc je někdo chválený, s tím větší závistí se setkává - takže mlčím. Ale stejně vám řeknu - nesmírně obdivuji každého, kdo se třeba teď o Vánocích nebo v průběhu roku pouští do mnohých "veřejných aktivit", musím každého obdivovat, zejména, když vidím, kolik jiných lidí se stará ze všeho nejvíc o sebe sama a své osobní "korýtko"... 

RB  

Ps. A samozřejmě, musím se zmínit také o výborných stránkách mužského sboru Boršičané, i tam jsou všechny písničky ze včerejšího koncertu, několik fotek i další informace. Velmi rád doporučuju TADY! 

A POZOR! Koncert pro Haiti je dnes také v kostele sv. Ondřeje v Blatnici pod Sv. Antonínkem!!! Hraje dechová hudba ze Starého Města, začátek 15.00! Přijďte!!!

A pokud jste z Vacenovic či okolí, zajděte do vacenovického kostela, přišel mi mejlík, že dnes od 15.00 tam zpívá domácí mužský sbor...

Soubory ke stažení