Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tento obrázek Miška Evena se na facebooku moc líbil - tak ho dávám také sem. Je pozvánkou na velmi populární Živý Betlém v Hroznové Lhotě

V první chvíli jsem byl malinko překvapený, kolik lajků získal tento obrázek, když jsem ho dal na facebook. Pak jsem si ale řekl, že to vlastně žádné překvpaení není, protože je to obrázek moc pěkný. Autorem je Miško Eveno, známý Bretaněc, který našel až do smrti svůj druhý domov na Slovácku.

Obrázerk mi poslal v mailu Franta Pavlica z Hroznové Lhoty, který ho doprovodil slovní pozvánkou na Živý Betlém v Hroznové Lhotě - jak asi víte, velmi populární to akce na našem Slovácku.

Franta tedy vzkazuje: "Obrázkem Miška Evena z hroznolhotského betléma vás zveme do Hroznové Lhoty na ŽIVÝ BETLÉM -25.12.2015 ve 14.00 hodin. (Máme pro vás dobrou zprávu Kozojidky budou průjezdné.)

 

Rád bych ještě dodal, že jsem před několika dny u Pavliců byl a dělal rozhovor do jednoho magazínu Slovácka. Bylo to velmi zajímavé sezení s Frantou a jeho paní, delší verzi rozhovoru dám ještě někdy sem na stránky jako dplnění webu. Mimo jiné mě velmi zaujalo, když povídali o důležitosti Selesiánů pro mnoho rodin na Slovácku před rokem 1989 - velmi rád bych někdy toto "téma" detailně zpracoval, pokud k němu něco máte, budu vám moc vděčný za informace. Děkuju!!!

 

RB