Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tenisovým mistrem Lhoty se stal potřetí v řadě Zdenek Kotačka + profily všech hráčů

1283192472-tenis-mist-lhoty-2010-024

Fantastických 14 hráčů tenisového klubu si nenechalo v sobotu 28. srpna ujít již 28. Mistrovství Lhoty!
Nasazenou jedničkou byl obhájce trofeje, vítěz Májového turnaje Zdenek Kotačka a nasazenou dvojkou finalista z minulého roku, finalista turnaje veteránů Pavel Turčin.

Jelikož se hrálo ve čtyřech základních skupinách, dalšími nasazenými se dle letošních výsledků stali Leo Pippal a Vojta Hyrák. Z každé skupiny postupovali  2 hráči do čtvrtfinálového pavouka.

Zápasy v základních skupinách přinesly řadu zajímavých výsledků. Nasazený Leo Pippal měl těžkou skupinu a ve svých zápasech nestačil na Mirka Rychlíka a ani na Petra Lopatu. Bohužel  nepostoupil ze skupiny a nepodařilo se mu zopakovat skvělý výkon z Májového turnaje, kde se probojoval až do finále.

Nasazená dvojka Pavel Turčin sice porazil Pavla Valčuhu, ale ve druhém zápase nenašel recept na bezchybně hrajícího Martina Hubíka a zůstala mu pouze druhá postupová pozice, která znamenala boj o bytí či nebytí se Zdenkem Kotačkou.

Výborné výkony předvedli v základní skupině Vojta Hyrák a Mirek Rychlík, kteří zvítězili ve všech zápasech. Velmi dobře si počínal Petr Lopata i Jura Jenčo, kteří si s přehledem pohlídali postup do vyřazovacích bojů.

Posledním čtvrtfinalistou  se stal Vlastik Radoch, který od rána působil soustředěným dojmem a stal se milým překvapením turnaje.

Čtvrtfinále:
Zdenek Kotačka –Pavel Turčin 6:2
Jiří Jenčo -  Mirek Rychlík  6:1
Petr Lopata – Vojta Hyrák 7:5
Vlastimil Radoch - Martin Hubík  6:3

Ve prvním čtvrtfinále došlo k opakování loňského finále, které bylo v loni napínavé až do samotného konce a skončilo vítězstvím Zdenka o 2 míčky. Tentokrát držel Pavel krok pouze do stavu 2:2. Zdenek potom zařadil další rychlostní stupeň a nedal svému soupeři šanci.

Od Mirka Rychlíka se čekal vyrovnanější souboj s Jirkou Jenčem. Jirka se ale s Mirkem moc nepáral a tvrdými údery z forhendu i bekhendu mu nedal příliš možností, aby se prosadil.

Petr Lopata s Vojtou Hyrákem sehráli nejvyrovnanější partii se šťastnějším koncem pro prvně jmenovaného. Peťa prokázal své zkušenosti a pokud by nechodil jen na turnaje, ale také trochu trénoval, mohl by myslet na mety nejvyšší.

V posledním čtvrtfinále možná trochu překvapivě ale naprosto zaslouženě zvítězil Vlastik Radoch nad Martinem Hubíkem. Jeho devizou byli především rychlé nohy, houževnatost a vytrvalost.

Semifinále:
Zdenek Kotačka –Jiří Jenčo 6:0
Vlastimil Radoch –Petr Lopata 6:3

Zdenek Kotačka hrál fantastický tenis. Pestré údery, vynikající podaní, výborný pohyb a srovnaná hlava. Chvílemi připomínal naprosto bezchybnou mašinu, která drtí jednoho soupeře za druhým a nezná slitování. Pro Jirku byl postup do semifinále solidním výkonem, ale proti Zdenkovi to v sobotu prostě nešlo.
Druhé semifinále bylo vyrovnanější. Vlastik konečně zúročil nahrané hodiny během sezony a i když Petr kladl odpor, podařilo se ho Vlastikovi udolat a ve svých 46 letech postoupit do finále nejprestižnějšího lhotského turnaje!

Finále:
Zdenek Kotačka –Vlastimil  Radoch 6:1, 6:0

Zdenek prokázal, že má výtečnou formu a momentálně hraje o třídu výš než všichni ostatní. Určitě má na to, aby hrál vyrovnané partie s nejlepšími hráči třeba na Tekuze ve Starém Městě.
Zdenek Kotačka v turnaji zvítězil po třetí za sebou a jako jediný hráč v historii se může pochlubit tímto zlatým hattrickem. Obrovská gratulace!!!

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům turnaje Aleně Kotačkové, Liboru Matuštíkovi a tenisovému klubu.

Velké poděkování patří také našim skvělým manželkám Jitce a Markétě za pomoc při organizaci turnaje.


Pavel Turčin a Petr Lopata, organizátoři turnaje

 

PROFILY VŠECH HRÁČŮ 28. MISTROVSTVÍ OSTROŽSKÉ LHOTY V TENISE

Zdenek Kotačka: 32 let. V současnosti asi nejlepší tenista ve Lhotě. Mistrovství letos vyhrál potřetí v řadě a potvrdil roli největšího favorita turnaje. Neprohrál ani jediný zápas.


Vlastimil Radoch: 46 let. Přísný správce kurtů, který třikrát vyhrál Turnaj Veteránů a letos byl počtvrté ve finále Mistrovství Lhoty. Trénuje sedmkrát týdně, ale většinou svoje umění na turnaji neumí prodat.V letošním ročníku postupem do finále všechny překvapil.Petr Lopata: 31 let. Hraje asi nejlepším stylem, ale zatím sbírá úspěchy jenom ve čtyřhrách. Dvakrát vítěz Burčákového turnaje. V sobotním turnaji překvapivě ztroskotal stejně jako další favorité na Vlastíku Radochovi.

 

Jiří Jenčo: 35 let. Vítěz Vánočního turnaje ve čtyřhrách v uplynulém roce. Sám o sobě říká, že je hodně snaživý, ale bohužel věčně zraněný. Letos se mu podařilo i přes skupinu smrti (Dufka, Malušek) postoupit do dalších bojů.

 Pavel Malušek 47 let. Mistrovství vyhrál před deseti lety, v poslední době téměř netrénuje, bylo to znát hlavně v prvních zápasech turnaje. Letos skončil ve skupině s jedinou výhrou.

Mirek Rychlík: 43 let. Letos se na kurtech objevil znovu po sedmi letech, přesvědčivě vyhrál svoji skupinu, ale ve čtvrtfinále už mu chyběly síly. Mistrovství Lhoty už jednou vyhrál.


Pavel Valčuha: 38 let. Vrátil se k tenisu po několika letech a jeho poslední úspěchy mu připomínají téměř pětadvacet let staré diplomy. Vítěz žákovského turnaje v roce 1986.
Letos nepostoupil ze skupiny.Leo Pippal: 46 let. Nový člen tenisu ve Lhotě a univerzální sportovec. Hrál ve finále Májového turnaje, na Mistrovství Lhoty doplatil na těžkou skupinu. Jeho zápas ve skupině s Mirkem Rychlíkem byl ozdobou turnaje.

 

Stanislav Dufka 47 let. Nejstarší účastník turnaje rozhodně nezklamal a sehrál tři vyrovnané duely. V celkovém pořadí obsadil pěkné jedenácté místo a uhrál deset gamů. Finalista Turnaje Veteránů v roce 2003, kde nešťastně prohrál ve finále.


Michal Janča: 23 let. Na výraznější úspěch zatím čeká. Pravidelný účastník turnajů ve Starém Městě. Velký odpor kladl ve skupině finalistu Vlastiku Radochovi.


Martin Hubík: 29 let. Bývalý fotbalista Lhoty je na turnajích zatím bez výraznějšího úspěchu. Vyhrál suverénním způsobem svoji skupinu, ale ze hry ho poslal kat favoritů letošního roku Vlastík Radoch už ve čtvrtfinále.Vojta Hyrák: 21 let. Nejmladší účastník turnaje na výraznější úspěch na lhotských kurtech teprve čeká. Stejně jako Michal Janča se zúčastňuje turnajů ve Starém Městě.Pavel Turčin: 35 let.Současný šéf tenisu v Ostrožské Lhotě. Naposled vyhrál Mistrovství Lhoty v roce 1999. Letos se od něho čekalo rozhodně víc než jenom čtvrtfinále. Za organizaci turnaje ale zaslouží jedničku.Michal Bachan: 32 let. Tenis hraje s menšími přestávkami od školních let. Vítěz žákovského turnaje v roce 1989. Největší a pro něho neúspěšnou bitvu svedl s finalistou Vlastíkem  Radochem o postup ze skupiny.


Ještě jednou vítěz 28. Mistrovství Lhoty Zdenek Kotačka


Spoluorganizátorky turnaje Markéta Lopatová a

 Jitka Turčinová,které se staraly a o perfektní servis. Děkujeme!!!

 

Foto: Stanislav Dufka + Vojta Hyrák

Popisky: Stanislav Dufka