Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak to je tedy pecka! Rádio Jih vysílá cimbál nepřetržitě!

Nejdříve tip na jednu adresu - TADY - a teď několik slov navíc.


Abych tedy nejdříve "nadšení" titulku zjemnil. Slovo pecka bych dal v titulku do úvozovek, ale nejde to, jelikož v titulku se úvozovky neznázorňují.

Navíc, já jsem netypický "folklorista" - neumím zpívat, neumím tančit, dokonce většinou ani nepiju, a co nejhorší - víc než "juchání", mám v srdci spíše uloženou jakousi trudnomyslnost, smutnost - prostě, pro folklor nepoužitelný. A teď si představte, že stanice, kterou vychvaluji, toto "juchání" a folklor vysílá nepřetržitě.... A ještě ke všemu já mám rád veřejnoprávní média, například brněnskou stanici Českého rozhlasu, soukromníky v tomto neupřednostňuji :)

Přesto všechno nyní píši:

Sláva Rádiu Jih, které se rozhodlo zařadit do svého vysílání kvalitní lidovou muziku tak, jako nikdy jiný! I když - neměl bych mluvit o celém rádiu, ale o jednom muži. Martin Kozlovský je výborný klučina, a velkým štěstím je, že tento klučina rozumí rádiu a dělá programového ředitele Rádia Jih. Jen a jen díky tomu (a předpokládám tedy, že i díky tomu, kdo všechno to vysílání platí i sklízí zisk) vznikla opravdu unikátní internetová stanice, která nemá obdoby - opravdu nemá, nenašel jsem nic podobného.

Stačí, kdy kliknete TADY a můžete fakt nepřetržitě cimbál poslouchat... Já vím, poslouchat cokoliv nepřetržitě je spíše na blázinec než na potěchu, ale je výborné, že ať si tuto stanici naladíte na internetu kdykoliv, můžete slyšet muziku svého srdce...

Mimochodem, Martin také každý rok vozí do Brna před Vánocemi horňácký foklor na Musilku - no, co vám mám psát, i to je jedna velká radostná i dojemná akce... Rádio Jih alias Martin Kozlovský navíc pouští opravdu vynikají folklor, žádné "Vínečko bílé, si od mé milé", navíc má plány, které přinesou těm, které taková muzika zajímá, další požitek. A navíc už teď uslyšíte na stanici výborný kulturní servis o všech možných akcích na Slovácku...

Tož Martine, předpokládám, že zaměstnavatelé většinou své zaměstnance moc nechválí. Proto ti jako posluchač vzkazuji - díky, díky, díky!

RB

 

No a tady je oficiální tisková zpráva k tomu všemu, o čem jsem vám psal:

 

Vážení přátelé a příznivci,

Rádio Jih přichází s novým projektem, který mezi internetovými rádii bude jistě patřit k nepřehlédnutelným. Zahájili jsme vysílání prvního internetového rádia, které se 24 hodin denně věnuje jen a jen folklóru!

Co nás k tomu vedlo?

Hlavní důvody byly dva. V dnešní době je možné vyhledat si stovky a tisíce internetových stanic, které nabízí pop, rock, oldies, jazz, hip hop, r&b a spoustu dalších hudebních žánrů, ale troufáme si tvrdit, že moravskému folklóru se takto intenzivně nevěnuje opravdu žádné z nich. A druhým důvodem bylo to, že kdo jiný než rádio, které má svoje domovské studio v srdci Slovácka v Hodoníně, by mělo takový projekt vytvořit a především ho uvést do života.

Co tedy „RÁDIO JIH - CIMBÁLKA" svým posluchačům nabízí ?

Po celý den můžete poslouchat reprezentativní výběr legendárních i současných především slováckých cimbálových muzik, zpěváků a lidových sborů okořeněný výlety do dalších koutů Moravy, Slovenska i nahrávkami ze vzácných hudebních archívů. Dále nabízíme obsáhlý servis vinařských akcí, hodů, koštů všech možných dobrot, samozřejmě také pozvánky na folklórní festivaly a koncerty.

Rádio Jih a jeho Cimbálku si můžete naladit 24 hodin denně na domovských stránkách Rádia Jih www.radiojih.cz.

Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste se dozvědět další podrobnosti, můžete mě samozřejmě kdykoliv kontaktovat.

 

Martin Kozlovský

programový ředitel Rádia Jih

Brněnská 38, 695 01 Hodonín