Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak tedy nejdříve včerejší kankán lhotských mažoretek (VIDEO)

Všem vám přeji pěkný týden, začínám ho tím, co ctěné čtenářstvo (především to pánské) často zajímá nejvíc - tedy mladé holky. Ty na dnešním videu jsou ze včerejšího večera z Ostrožské Lhoty, kde v té chvíli pomalu končil velmi vydařený den, věnovaný třem výročím - 110. letům hasičů, 60. letům místní organizace Českého červeného kříže a 15. letům mažoretek.

A právě mažoretky jsem zachytil na videu, ty muzikanti, kteří je tak spontánně doprovázejí svým potleskem, jsou z Korytné - snad nebudou mít průser, až jejich ženy video uvidí :) No, naštěstí jsem závěrečné polibky mažoretek a muzikantů už netočil :) 

 

 

 

 

Pochopitelně, při včerejší slávě a vzpomínání šlo o mnohem víc než jeden kankánový tanec, k oslavám se vrátím, vzpomenu tady na stránkách řadu obětavých lidí, kteří pomáhali lidem jako hasiči nebo členky červeného kříže, stejně jako - v případě mažoretek - vedli dětí k pohybu. Bohužel, sláva hasičů začíná blednout, mezi mladými je pramálo zájemců a chybí někdo, kdo by se je pokusil pro myšlenku obětavosti a pomoci získat.To ale není jen případ Lhoty.

Včera jsem se také dozvěděl, že možná padne historická budova zbrojnice, která byla původně první lhotskou radnicí. Nová zbrojnice má být podle nejnovějších plánů na hřišti - tož snad se tak hasiči nejen obrazně přiblíží mládeži... Ale mohli by se k ní přiblížit i bez stěhování na hřiště, co říkáte?

 

RB  

 

Ps. A mnoho fotek a video najdete TADY na webu Štěpána Mitáčka, který je mladší, rychlejší, obětavější i šikovnější než já....