Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak tedy kauza ředitele školy v Uherském Ostrohu - dokumenty a můj názor...

 Tak tedy kauza ředitele školy v Uherském Ostrohu Petra Bělohrada. Upřímně - vůbec se mi nechce o této věci tady na stránkách psát, jak pravidelní čtenáři určitě vědí, moc podobné kauzy na stránky nedávám - snažím se soustředit na pozitivní témata kolem nás. Ale před několika dny jsem dal sem na web aktuálně výsledek jednání rady města o řediteli a slíbil jsem, že se k celé záležitosti vrátím. Tak tedy jo.

Za 15 let novinařiny jsem absolutně skeptický k tomu, že se dá nějaká kauza vyřešit, vyjasnit, vysvělit. Natož v ní najít pravdu. Ne, ne, ne!!! Omyl, chiméra, zdání.. A ve chvíli, kdy se přidají petice, otevřené dopisy, davy na podporu toho či onoho, tak to už vůbec ne. Proto jsem i absolutně skeptický k peticím a referendům, většina lidí se nikdy nezajímá o podstatu toho či onoho sporu, řídí se prostě emocemi, které mívají mnoho různých příčin. A nepochybuji, že i ve sporu o ředitele ostrožské školy je ve hře mnoho souvislostí, které nemám vůbec šanci všechny obsáhnout - tak jako nikdo jiný. Vzniká tak prostor pro anonymní pisatele, které z duše nesnáším...

Sem na stránky se snažím dám to, co je nepopiratelné, protože je to černé na bílém a podepsané. Tedy slova, která napsal místostarosta Uherského Ostrohu Vlastimil Kuřimský a ředitel školy Petr Bělohrad. Místostarostu považuji za slušného člověka, ředitele osobně neznám. Místostarosta napsal své psaní do Ostrožských listů, ředitel reagoval otevřeným dopisem, který poslal mimo jiné všem rodičům - prý po žácích, ale tomu se mi nechce věřit. Mezi dokumenty, které vám ukazuji je i dopis zástupců rodičů a učitelků školy, je nepodepsaný, neměl bych ho sem na stránky proto dávat, ale rád bych, abyste měli co nejvíce informací...

Víc už nenapíšu, nevím, kde je pravda, nevím, zda má být ředitel odvolaný, nikomu nefandím, nemám ve škole žádné děti, nepracuji ani pro radnici v Uherském Ostrohu. "Pracuji" pro své čtenáře, dříve v novinách, nyní tady na stránkách, tam i tady se snažím být co nejupřímnější a nejotevřenější. Snad jen kroutím hlavou, jaké vše nabralo obrátky a co se z toho stalo. Ať ředitel zůstane nebo odejde, situace se určitě ještě dlouho neuklidní. Pokud přijde nový řeitel či ředitelka, absolutně jim nezávidím. Ale vlastně nezávidím ani nynějšímu řediteli.

Jako člověk, který tvoří časopis Krajem svatého Antonínka mi jde "jen" o to, abych měl v časopise co nejvíce zajímavých projektů z jednotlivých škol Ostrožska a Horňácka. Bohužel, ze školy v Uherském Ostrohu mi ještě nikdy nic neposlali. Tím ale apriori neříkám, že jsou špatní, nevím, možná se málo snažím o školních projektech v Ostrohu dozvědět.    

Snad se tedy vše co nejdříve nějak (tedy ve prospěch žáků školy, protože o ty a jejich kvalitu či nekvalitu vzdělání jde hlavně) vyřeší a já budu moci psát tady na stránkách jen o oněch projektech, zajímavých učitelích i zajímavých žácích. To mě zajímá nejvíce.  

A nakonec: jednání o řediteli bude zítra, tedy ve středu, jak jsem psal už dříve, budou na něm zástupci radnice, školy, učitelů, rodičů apod... Snad budou znít především fakta a stručné i jasné věty o podstatě celé záležitosti... Budu se snažit z něj přinést pro vás čtenáře co nejobjektivnější a nejvyčerpávající informace, nyní ale nevím, jestli budu mít možnost být jednání přítomen. 

 

RB

 

Všechny dokumenty najdete i v přiloženém souboru, tam jsou určitě čitelné více, když tak si je nejdříve uložte na plochu počítače...

 

Ps. Jinak už dříve jsem psal a ukazoval dokument, na základě kterého se začalo debatovat o možném odchodu ředitele...