Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

TADY můžete živě sledovat dnešní historický podpis smlouvy USA - RUSKO v Praze

Pro vás, které zajímá dění mimo naše kopečky, mám tady upozornění a odkaz na dnešní historický den, kdy bude v Praze v pravé poledne podepsána, celým světem sledovaná, smlouva mezi USA - Ruskem. Vize bezjaderného světa bude tak opět o jeden nepatrný krůček reálnější, bohužel ke skutečnému světu bez těchto zničujících zbraní je ještě strašně daleko.

 

Živé vysílání ČT 24 můžete sledovat prosím TADY - speciální vysílání trvá 14 hodin ...

A doporučuji také výborný on-line přenos serveru iDNES.cz ...

A samozřejmě nemůže chybět odkaz na americkou televizi CNN, která dění v Praze pečlivě sleduje... (například zpravodaj CNN přímo z Prahy dělal v živém vysílání rozhovory se studenty Karlovy Univerzity, kteří šli do školy)

 

ČT 24 vysílá od rána zajímavé zpravodajství k této události, pro mě osobně bývá požitkem sledovat tuto stanici, lze na ní vidět spoustu zajímavých pořadů i hostů, navíc speciální vysílání bývá pověstnou třešničkou na dortu. 

O to skleslejší pocit člověk má, když pak sleduje například předvolební vysílání z jednotlivých krajů České republiky, u mnohých kandidátů člověk kroutí hlavou, jak se mohli stát lídry svých stran. Když jsem včera takto poslouchal plácajícího herce Vítězslava Jandáka, znovu jsem si uvědomil, že už mám dost rádoby lidových a bodrých "politiků", kteří jsou schopni dlouze kecat, ale jejich užitek v parlamentu je nulový. Bohužel je platíme z veřejných peněz místo toho, aby je někdo platil ze svých soukromých peněz třeba jako lidové vypravěče.

Pokud jde o dnešní podpis smlouvy o jaderném odzbrojení, v českých médiích lze najít k tomuto tématu velmi zajímavé a detailní informace. Například doporučuji MF DNES, kde se lze dočíst o jaderných zbraních či smlouvách, které je omezují, mnoho užitečného. 

V této souvislosti bych rád "doporučil" mladým čtenářům mých stránek -  zajímejte se o světové dění, zajímejte se o život kolem sebe, studujte, pracujte na sobě, neztrácejte čas hloupostmi, snažte se neustále dovídat nové informace, je nesmírně vzrušující a inspirující poznávat vše neznámé, poznávat svět a pracovat na jeho "polepšování" ...

RB

Ps. Nakonec bych se měl omluvit pravidelným čtenářům stránek, že je nyní aktualizuji méně, ale mám hodně práce, mimo jiné s jedním městským zpravodajem, časopisem Krajem svatého Antonínka a také s novým projektem, na němž pracuji. Od příštího týdne se začnu ozývat opět častěji, včetně informací o novém projektu.