Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

TADY jsou videoukázky ze Slovácka, které jsem natočil v posledních dnech: Uh. Hradiště, Uh. Brod, Horňácko, Hluk i O.N. Ves - na víc jsem už neměl čas ...

Další týden se rozjíždí v rychlém tempu, kdy asi nebudu mít moc času na psaní a vysvětlování videoukázek, které jsem natočil v posledních dnech. Pokud tedy chcete, bude nejlepší, když si kliknete na samotná videa a v klidu si je projdete - jsem sice vždycky raději, když můžu u videoukázek vysvětlit jejich podstatu a smysl, ale i bez toho může být pro vás zajímavé některá videa vidět. Takže:

 

Když kliknete TADY, uvidíte všechna má videa ...   (když si navíc kliknete na slovo odebírat, budou vám v mailu automaticky naskakovat všechna videa, která natočím, a vy nemuíte čekat až je dám sem na stránky)

 

Jejich "rozptyl" je tématicky docela široký, každé to video jsem ale točil s cílem, abych si mohl říci, že můj návrat na Slovácko měl pro někoho nebo něco smysl. Proto ukazuji například projekt spolupráce mezi ZŠ v Ostrožské Nové Vsi a školou v Drážďanech, proto se snažím podporovat kulturní život na Horňácku ukázkami z jeho akcí, proto v rámci mapování lidové kultury najdete i ukázky z výročního programu souboru Pentla. Za důležité ale považuji také akce, které se týkají historie naší země a jejího demokratického vývoje - omlouvám se za toto učebnicové slovní spojení. Proto najdete mezi ukázkami i zahájení výstavy o nechvalně proslulé věznici v Uherském Hradišti, proto nechybí ukázky ani z besedy po filmu o Janu Palachovi, nebo z besedy po filmu o Karlu Vašovi...

Ukázek je ale samozřejmě ještě víc, třeba zahájení cenné výstavy o Jiřím Trnkovi v Muzeu Jana Amose Komenského. Nebo například videa ze setkání seniorů v Hluku, kteří mají vždy zajímavý program - například nyní jsem se díky nim dozvěděl o třech harmonikářích, kteří skládali písničky ve třicátých letech minulého století. No a pochopitelně nechybí ani videa z naší Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Uherském Brodě, kdy jsem byl například s našimi dívkami dvakrát v mateřské školce - holky tam měly pro děti program a já viděl, jak je pro ně taková praxe důležitá a povzbuzující.

To je pro tuto chvíli vše, určitě k videoukázkám budu dávat v budoucnosti alespoň krátké komentáře. Mějte se hezky, začněte si užívat skoro jarního počasí a pokud jezdíte autem, pamatujte především na dvě věci: jezděte opatrně, ať nikomu neublížíte a dávejte si pozor na povrch silnic, který připomíná spíše tankodrom než normální silnice v 21. století. 

RB 

Ps. Nakonec "výzva" - pokud bydlíte na Slovácku a víte o projektech, které mají hlubší smysl a užitek, dejte mi vědět, rád přijedu a vše zaznamenám ... Stačí, když mi zavoláte na číslo 602 433 970.