Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Světové a evropské kočky mezi Novovešťany

Původně jsem fakt nechtěl tyto "kočky" fotit, opravdu ne, zajímaly mě jen hody a to, jak si je Novovešťané udělají. Když jsem ale viděl poprvé v životě většinu Novovešťanů v ulicích, řekl jsem si, že je a také asi i ostatní budou "kočky" zajímat. Několik jsem jich tedy nakonec vyfotil a sem na stránky dal. Bohužel jsem měl ale už karty ve foťáku plné novoveských hodařů, a tak mi na krásky, které přijely později, už moc místa nezbylo.

Co k těmto fotkám napsat? Už podle včerejších reakcí těch, kteří mé fotky na internetu viděli, soudím, že největší debata asi bude o tom, jak moc to "kočky" byly nebo nebyly. Udělejte si názor sami, některé hezké byly, jiné ne, prostě, tak jak to v životě chodí - i v soutěžích Miss Evropy či světa. Mnohem a mnohem důležitější je, jaké jsou "nenavenek", ale vzhledem k tomu, že se pořád nuceně usmívaly, nevím. Usmívání jim nevyčítám, myslím, že to mají určitě ve smlouvě :)

Jinak jsem ale rád, že vám můžu pár fotek ukázat, přišel totiž za mnou jeden človík z pořádající agentury a vysvětloval mi, že není z mého focení nijak nadšený. Že prý můžou fotit jen ti, kteří mají na focení "koček" smlouvu. To se ví, že tu jsem neměl, ale když jsem vysvětlil, že fotky nijak nezpěněžím, ale ukáži je jenom svým nejmilejším čtenářům nekomerčních a totálně prodělečných internetových stránek, slušně se rozloučil a zatím se neozval :)

Myslím, že by bylo slušné, abych poděkoval módní návrhářce Marii Zelené, že měla na dovozu krásek velký podíl, bez ní by nebyly tyto fotky a také by lidé v O.N. Vsi nikdy něco takového doma nespatřili. Samozřejmě výskyt takových holek tady na Slovácku byl poněkud komický,bylo mi jich docela líto, když stály polonahé před lidmi u pódia, musely poslouchat lidového vypravěče (ty na Slovácku obzvlášť milujeme), pozorovat diváky čemusi se smějící a ještě k tomu si musely usmívat ony samy.

No, nakonec se ale prošly jedna po druhé po pódiu a diváci asi konečně uvěřili, že se dívají na výběr holek z celého světa. Pak se holky hromadně přesunuly k Rackovi, kde se asi konečně najedly a odpočinuly si, a večer se ještě šly podívat na hodovou zábavu do sportovní haly. Tam jsem už nebyl, ale vzhledem k tomu, že ve tři ráno měly odjíždět, nepředpokládám, že se při tanci nějak odvázaly. Jak jsem slyšel, několik málo si jich zatančilo, ale buď tančit neuměly nebo byly fakt unavené. Ale bylo to zajímavé zpestření - nezáviděl jsem jim. Fotečky z tancování vyšly dnes ve Slováckých novinách, najdete je TADY.

Dnes už ale brázdí Evropu, v plánu mají různá pěkná místa, nebylo by špatné vědět, co je na Slovácku zaujalo. Teď mě napadá jedna věc - mimimálně si odvezly v mobilu fotečku, na které jeden z kluků šplhá hodně vysoko po "hodovém stromě", protože musel oddělat provaz, pomocí kterého kluci májku stavili. A pak že Slovácko nemá - kromě verbuňku - co ukázat světu :)

RB

Ps. A jestli vám zajímá, cože to byly za krásky, cože je ta soutěž Miss Europe a Miss World - Junior, kukněte prosím Tady. Moc tam toho není, na "prestižní světovou soutěž dívek do 21 let", jak zní reklamní slogan, bych čekal lepší stránky...

Jinak ta holka, kterou jsem se rozhodl dát na první fotku je Slovenka. Pěkná holka. Nebo možná jen pěkná fotka :) "Naše dívka je na fotce jedenáct, ale zrovna tato fotka se mi moc nepovedla. No a na fotkách devatenáct a dvacet je novoveský starosta a právě módní návrhářka Marie Zelená. Na předposlední fotce jsou nohy missek a na poslední nezapomenutelný slovácký lidový vypravěč :)