Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Staňa Dufka: Totální propadák fotbalistů Lhoty

TOTÁLNÍ PROPADÁK FOTBALISTŮ LHOTY

Fotbalisté Jalubí si mohli zazpívat ve Lhotě poprvé na podzim vítězný chorál. Domácí působili na hřišti jako zadrhnutý stroj.

„Jestli se jim nechce hrát, tak ať nám neotravují neděli." „To jsem ještě neviděl, tak katastrofální výkon proti poslednímu mužstvu v tabulce, už jsem nejdu." „My jsme za celý zápas ani jednou neohrozili jejich gólmana, dnes to bylo ubohé."

Takové hlasy se ozývaly od nespokojených fanoušků domácích, kteří odcházeli ještě před koncem zápasu.

Lhotský divák byl nespokojený právem. Bezkrevný, odevzdaný a nebojovný výkon předvedli domácí fotbalisté proti Jalubí a zaslouženě prohráli. Body nepřijdou sami v žádném zápase, to by si hráči měli zavčasu uvědomit a nedívat se na postavení soupeře.

 

Jalubí, které bylo na samém dně tabulky, se ve Lhotě předvedlo ve výborném světle. Od začátku zápasu diktovali hosté tempo hry a do vedení se dostali krásnou střelou Hejdy z nějakých pětatřiceti metrů po dvanácti minutách zápasu - 0:1.

První akcí, které mohl domácí divák zatleskat, byla až patnáct minut před odchodem do kabin nahrávka Hubíka na Martina. Gólovou radost Zalubilovi překazil hostující gólman Kegler, který jeho střelu vytěsnil na rohový kop.

Recept jak překonat obranu Jalubí se pokusil najít ve 40. minutě Staňa Zbořil, ale jeho dalekonosná střela jenom rozezvučela břevno hostující branky.

Co všechno se dá zahodit předvedl dvě minuty před odchodem do kabin hostující Dobiáš. Ze dvou kroků po nahrávce Ulmana trestuhodně minul branku domácích.

V poslední minutě prvního poločasu se hosté radovali podruhé. Dobiáš se revanšoval a z nějakých dvaceti metrů mířil tentokrát přesně - 0:2.

Do druhého poločasu udělal trenér Lhoty Zalubil dvě změny. Gólmana Šichu, který si stěžoval na bolavé rameno, nahradil Kuban a nevýrazného Nenála vystřídal Martin Žajdlík.

Na domácích fotbalistech byla vidět o poznání větší snaha o zvrácení výsledku, ale obrana Jalubí v čele s nechybujícím Gajdorusem jim toho moc nedovolila.

Jediný gól zaznamenala Lhota po hrubce gólmana Keglera, který neudržel centrovaný míč a Martin Zalubil už měl ze dvou kroků snadnou práci - 1:2.

Dvacet minut před koncem bylo vyrovnáno na brankové konstrukce. Břevno domácí svatyně trefil Dobiáš.

Jestli někdo z přítomných diváků čekal závěrečný nápor domácích, tak čekal marně. Ze strany Lhoty už to byla jenom křeč a ani k náznaku gólové šance se domácí fotbalisté nedostali.

V poslední minutě zápasu se naplnil špatný scénář pro domácí. Zasloužené vítězství hostů pečetil střídající Grebeníček po nahrávce Gajdoruse - 1:3.

Jalubí předvedlo ve Lhotě bojovný a kolektivní výkon okořeněný krásnými brankami a zaslouženě zvítězilo.

Ústřední postavou hostů byl útočník Tomáš Ulman, který ač sám branku nevstřelil byl u všeho podstatného. Nahrával, nabízel se, a jeho chuť do hry byla obdivuhodná. Bylo ho prostě plné hřiště a svou bojovností a fotbalovou šikovností byl jednoznačně nejlepším mužem zápasu.

Domácí zklamali na celé čáře. V mužstvu nebyl nikdo, kdo by zavelel k útoku. Kapitána Martina Zalubila střídal trenér dokonce už patnáct minut před koncem.

„Už sotva běhal, bojovnost nulová a vstřelený gól? To byla náhoda. V útoku neudrželi balón," zlobil se po zápase na nejlepšího střelce Lhoty domácí trenér.

 

Na vystřídání byla ale minimálně větší polovina mužstva. Pokud budou domácí fotbalisté přistupovat i ke zbývajícím zápasům stejným způsobem, můžeme se příští rok těšit na okresní přebor.

 

Hlasy trenérů po zápase:

Bohuslav Zalubil Lhota:

„Když nezabojují opory mužstva a fotbalisté, na kterých stavím. tak jsme v pr...

O bojovnosti našich hráčů se dneska ani nebudu bavit! Oni prostě nemohli! Jednoznačně za tím vidím včerejší sportovní den Autopalu, kde většina našich hráčů dělá. Gól ze čtyřiceti metrů bychom také neměli dostávat.Gólman měl dostatek času na tu střelu reagovat. "

Václav Kovařík Jalubí:

„Konečně, konečně!!! Kluci to dneska odbojovali. Naše vítězství je zasloužené, měli jsme daleko víc šancí jak domácí a mohli jsme vyhrát ještě výraznějším výsledkem. Musím se ale přiznat, že tak jednoznačný průběh zápasu jsem nečekal. Herně mě Lhota zklamala."

LHOTA - JALUBÍ 1:3 (0:2)

Branky: 60. M. Zalubil - 12.Hejda, 45. Dobiáš, 89. Grebeníček. Rozhodčí: Škubal. ŽK:

S. Zbořil - Zich, Dobiáš, Ulman. Diváci: 120

Sestavy:

Lhota: Šicha (46. Kuban)- Machala, Dobeš, S. Zbořil, Štergenich - Hubík, O. Zalubil, Nenál (Žajdlík), Kusák - M. Zalubil (75. Radoch), F. Zbořil. Trenér: B. Zalubil.

Jalubí: Kegler - Kříž, Huťka, Hejda, Zich - Gajdorus, Bičánek, Dobiáš, Kříž - Ulman (85. Grebeníček), Horák (90.Šill).

Trenér. V. Kovařík.

Text: a foto: std.