Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smutná zpráva - zemřel předseda fotbalistů. + Vítězství Brodu a Lhoty, debakl Velké - takový byl fotbalový víkend + Rozhovor s trenérem Broďanů

1275855745-uh-brod-rousinov-370

Dnes začneme smutnou zprávou. Předseda Okresního fotbalového svazu Ladislav Vacenovský, který měl ještě odpoledne dělat delegáta na zápase v Přečkovicích, zemřel náhle ve věku 66 let. Tento nadšený fotbalový funkcionář působil na Okresním fotbalovém svazu 21 let. Čest jeho památce.

 

V Uherském Brodě vládne spokojenost

Šest branek, z toho čtyři v síti soupeře. Další neproměněné šance, potlesk diváků na otevřené scéně a výborný fotbal. Takto se loučili se svými fanoušky fotbalisté Uherského Brodu ( na titulní fotce), kteří vyhráli už páté divizní utkání v řadě. V posledním zápase soutěže jedou Broďané do Konice.

Uherský Brod – Rousínov  4:2 (2:0) Branky: P. Ligas, Lukeš, L. Ligas, Slinták.
Uherský Brod: Ondrůšek – L. Ligas, P. Ligas, Vrága, Čtvrtníček – Dvořák (60. Josefík), Daněk, R. David, Bejtkovský (85. Horňák) – Lukeš, Vacula (61. Slinták). Trenér: L. Blaha.

 

Ostrožská Nová Ves už není poslední, Hluk jenom remizoval

V krajském přeboru konečně potěšili svoje fanoušky na domácím hřišti fotbalisté Ostrožské Nové Vsi, kteří rozstříleli Slušovice. Tímto vítězstvím se Novovešťané dostali z posledního místa tabulky. Ostrožská Nová Ves – Slušovice 4:0.


Další regionální zástupce ve stejné soutěži Spartak Hluk hrál v nezáživném duelu proti Luhačovicím. V zápase se diváci branky nedočkali.

„Řekl bych, že Luhačovice byly o maličko lepší, my jsme měli jednu gólovou šanci a soupeř také. Na fotbal se asi moc dívat nedalo, fanouškům by se možná mělo vracet vstupné,“ hodnotil duel ze svého pohledu obránce Hlučanů Jan Machala. Hluk - Luhačovice 0:0.

 

Debakl Velké nad Veličkou


V Jihomoravském krajském přeboru bojuje Velká nad Veličkou o udržení. Horňáci hráli už ve čtvrtek se stejně ohroženým Ráječkem. V zápase vedli už 2:0, ale nakonec se oba celky rozešly smírně. V nedělním zápase prohrála Velká na půdě druhého celku tabulky Bavor rozdílem třídy.

Velká nad Veličkou – Ráječko 2:2. Bavory – Velká nad Veličkou 6:1. Veličané jsou aktuálně na 12 místě tabulky a na předposlední Hodonín mají náskok už jenom jednoho bodu.  

Blatnice zovu nevyhrála, Ostroh nehrál

V I. B třídě Blatnice v regionálním derby remizovala v Hroznové Lhotě. Hroznová Lhota - Blatnice 1:1 (0:0). Branka: Zalubil. Blatničané si drží třetí příčku, ale ztráta na vedoucí Podivín narostla už na dvanáct bodů.

Uherský Ostroh si musel svůj zápas proti Sušicím z důvodu podmáčeného hřiště odložit a zůstává na předposledním místě tabulky.

Ostrožané s napětím sledovali výsledek svého největšího soupeře o udržení Jalubí, které doma nestačilo na vedoucí Osvětimany. Jalubí – Osvětimany 0:6

 

Lhoťané budou mít klubové šály

V okresním přeboru jede Ostrožská Lhota dál na vítězné vlně a zvládla i druhý duel za sebou na domácí půdě. Ostrožská Lhota – Kostelany 3:0.

Lhoťané se upínají hlavně na finále poháru OFS, které se bude hrát týden po skončení soutěže. Soupeře se dozví ve středu, kdy je na programu druhý semifinálový duel Košíky – Nedakonice. Vedení lhotského fotbalu nechalo dokonce vyrobit na finále poháru klubové šály. 

„Zatím jsme objednali třicet kusů. Za jednu šálu zaplatíme 120 korun a za stejné peníze je budeme také prodávat fanouškům,“ nechal se slyšet předseda klubu Tonda Miklíček.

 

ROZHOVOR

 

„Kvalita kádru tady je,“ tvrdí kouč Uherského Brodu Blaha, který zatím neví jestli bude u mužstva v nové sezoně.

Fotbalistům Uherského Brodu se úvod jarní části sezony příliš nedařil. Po nepřesvědčivých výsledcích byli namočení v sestupových vodách a hrozilo, že druhé největší město na našem okrese o divizní soutěž přijde. Vedení klubu se proto rozhodlo k výměně trenéra. Zdeňka Šebestu vystřídal Lubomír Blaha. Ten Blaha, který trénoval prvoligový Zlín a několik sezon působil na lavičce druholigových Kunovic. Mužstvo pod jeho vedením zažívá přímo neuvěřitelný obrat. Fotbalisté v posledních sedmi zápasech šestkrát vyhráli a v závěrečném domácím utkání si lehce poradili s předposledními Rosicemi. V aktuální tabulce poskočili Broďané už na šestou příčku.

Brod se zachránil už v minulém kole, ale dneska jste mužstvo koučoval tak energicky, jako kdyby to byl nejdůležitější zápas jara…

Jasně, jasně. Já se přiznám, že mám za ty kluky radost z toho jak se jim daří. Vidím, jak si to mužstvo ty příznivé výsledky vychutnává a užívá.

Mužstvo, které téměř celou sezonu bojovalo o záchranu, jste se stejným kádrem vytáhl až do horní poloviny tabulky. V čem vidíte hlavní příčiny takové změny?

Já jsem ty kluky vůbec neznal a musím přiznat, že jsem byl sám překvapený, jak šly jejich výkony postupně nahoru. Je to vždycky v hlavách hráčů. Už první zápas, který jsem vedl proti Třebíči (Brod vyhrál 4:0), naznačil, že to mužstvo na tom není tak špatně. Od té doby si začali kluci daleko víc věřit a v žádném utkání, ani v tom prohraném ve Vyškově, jsme nebyli horší než soupeř.

To se dá mluvit skoro o zázraku. Mužstvo najednou začalo dávat branky a gólman Ondrůšek mluvil o tom, že si sám nepamatuje, kdy naposled vychytal čtyři nuly za sebou…

Co si budeme nalhávat. Někdy je to také o štěstí a o zkušenostech, ale ta kvalita toho kádru tady určitě je. Ti kluci byli kondičně dobře připravení a získávali jenom víc sebevědomí. Řekl bych, že hráči pochopili, že musí na sobě ještě víc pracovat, něco jsme si také řekli v kabině a dneska to přináší výsledky.

Vedoucí celek vaší tabulky Šardice se odhlásil ze soutěže a příští rok bude hrát jenom na okresní úrovni. Jak se díváte na toto rozhodnutí vedení klubu?

Já naprosto nechápu, že někdo bojuje dva roky po sobě o postup a ve finále to vždycky vypustí. Já nevím z jakého důvodu, ale asi ten majitel klubu měl nějaký důvod. Nerozumím tomu.

Do konce soutěže zbývá ještě jedno kolo. Záchranářská mise je splněná, budete na lavičce Uherského Brodu také v příští sezoně?

Tak to je v tuto chvíli předčasná otázka.

Zápasy Uherského Brodu pod trenérem Lubomírem Blahou:

Uh. Brod – Třebíč  4:0, Vyškov – Uh. Brod 0:2, Uh. Brod -  Žďár nad Sázavou  4:0,
Slovácko „B“  - Uh. Brod 0:2, Uh. Brod – Rosice 2:0, Napajedla – Uh. Brod 0:3, Uh. Brod – Rousínov 4:2.

Text a foto: std

 

Ladislav Vacenovský, která byl až do dneška předsedou OFS. Zemřel náhle dnes po poledni.

 

Uherský Brod - Rousínov 4:2. U míče útočník domácích Petr Lukeš

 

 

 Uherský Brod - Rousínov 4:2. Klobásku koupíte v Brodě za 40 Kč

 Uherský Brod - Rousínov 4:2. Na zápas přišlo 210 platicích diváků.

 

 Uherský Brod - Rousínov 4:2. Na snímku trenér domácích Lubomír Blaha.

 

Uherský Brod - Rousínov 4:2. Mě nefoťte, bránil se domácí hospodář.

 

 

Ostrožská Nová Ves - Slušovice 4:0. Domácí v modrých dresech. Foto: Jara Štěpán

 

  Ostrožská Nová Ves - Slušovice 4:0. V modrém autor dvou gólů Roman Šálek. Foto: Jara Štěpán

 

Ostrožská Nová Ves - Slušovice 4:0. Domácí právě střílí jednu ze čtyř branek. Foto: Jara Štěpán

 

Ostrožská Lhota - Kostelany 3:0. Lhoťané ve fialových dresech. Foto: Dušan Dufka

 

Ostrožská Lhota - Kostelany 3:0. Foto: Dušan Dufka

 

Ostrožská Lhota - Kostelany 3:0. Autor jedné z branek domácích Martin Kusák. Foto: Dušan Dufka