Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smutná aktualita: Zemřel starosta Kunovic Jiří Vařecha

Se svou nemocí sváděl obdivuhodný boj, ale bohužel, nakonec tento boj prohrál. Myslím, že stojí za to zaznamenat tady na stránkách smrt tohoto statečného muže, starosty nedalekých Kunovic Ing. Jiřího Vařechy - bylo mu 59 let. Viděl jsem ho naposledy před několika málo dny, kdy Kunovice uspořádaly cennou vzpomínku na svého rodáka Jana Hrubého, který padl společně s parašutisty, kteří spáchali v roce 1942 atentát na říšského protektora Heydricha - dával jsem k této události video TADY, je na něm také pan starosta ...

I když byl pan Vařecha vážně nemocný, této vzpomínky se účastnil, a na vlastní uši jsem slyšel, jak mu veteráni z války i další vojáci velmi gratulovali k tomu, že Kunovice takovou vzpomínku uspořádaly. A pamatuji si také na Jízdu králů v Kunovicích před dvěma lety, kdy jezdci i další Kunovjané velmi srdečně přáli svému starostovi zdraví, které ho už tehdy začalo zrazovat.

Podíval jsem se dnes na stránky Kunovic a našel tam psaní místostarostky Ivany Majíčkové, které si můžete TADY přečíst. Bylo skutečně obdivuhodné, jak Jiří Vařecha svému těžkému osudu vzdoroval a kolik práce pro své město udělal. Čest jeho památce.

RB

 

 

   Takto jsem pana starostu vyfotil letos v březnu v Kunovicích.