Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smolná prohra ve Strání

STRÁNÍ - LHOTA – 3:2 (1:1)

Branky: 30. Mikláš, 52.Vintr, 73. Straňák – 37. Kusák, 64. M. Zalubil

 

replica watches www.swisstimepiece.net

Lhota:

Soukeník – Machala, Jurásek, S. Zbořil, J. Štergenich – Hubík, O. Zalubil, Matuštík (46. P. Štergenich), Kusák – F. Zbořil (74. Kuban), M. Zalubil

 

Trenér: Bohuslav Zalubil

 

Strání: A. Popelka – Zmeko, Janiga, Straňák, Janík – S. Popelka, Vintr, Tóth, Žajgla (83. M. Bruštík) – Mikláš, A. Kruštík (19. Korytina)

 

Trenér: Antonín Popelka

 

Rozhodčí: Daněk

 

ŽK: Tóth, O. Zalubil

 

Diváci: 300 (odhad)

ANI NEJLEŠÍ JARNÍ VÝKON BODY NEPŘINESL

Lhota se předvedla ve Strání v sympatickém světle a vůbec nepřipomínala mužstvo, které je v tabulce na předposledním místě. „Jak můžete být s takovou hrou na konci tabulky,“ kroutili po zápase hlavou domácí fanoušci.

Trenér Lhoty udělal od minulého zápasu proti Koryčanům několik změn. Kapitána Zalubila stáhl do zálohy a na jeho místo se přesunul jeho bratr Ondra. Od začátku nastoupil v obraně Josef Štergenich a mladý Doležal zůstal jenom na lavičce.

Úvod byl v režii hostů. Už v první minutě po závaru u straňanské branky pálil Matuštík z deseti metrů těsně vedle. Po čtvrt hodince hry se snažil Ondra Zalubil prostřelit domácí obranný val, ale ani napodruhé se mu to nepodařilo.

Početné straňanské publikum poprvé zatleskalo svým miláčkům o minutu později. Janiga centroval a z první se do míče položil Vintr. Jeho střela ale skončila mimo konstrukce Soukeníkovy branky.

První zásah do černého přišel po půlhodině hry a radovali se domácí. Obrana Lhoty neobsadila při rohu u přední tyče zkušeného Mikláše a ten svým třináctým gólem v soutěži poslal domácí do vedení - 1:0.

Zaslouženého vyrovnání se dočkali Lhoťané o sedm minut později. Hubík krásně viděl Kusáka a ten ještě pěknějším fotbalovým kouskem přeloboval domácího gólmana Popelku – 1:1.

„Z prvního poločasu mě bolely oči. Špatné, velice špatné,“ zlobil se na své hráče domácí trenér Antonín Popelka.

První minuta druhé půlky zvedla z omšelých sedadel straňanských tribun oba dva tábory fanoušků. Nejprve domácí Janík vyslal tvrdou přízemní střelu těsně vedle a na druhé straně ho z protiútoku napodobil Filip Zbořil.

Do vedení šli fotbalisté zpod Javořiny už sedmi minutách druhé půlky. Nejhezčím fotbalovým momentem zápasu se prezentoval Vintr, když nechytatelnou bombou z dvaceti metrů poslal žlutomodré znovu do vedení – 2:1.

Za dvanáct minut nato bylo znovu srovnáno. Zafungovala bratrská spolupráce, Ondra Zalubil nahrával a Martin přes lehkou teč jednoho z domácích obránců srovnal – 2:2.

V této době mělo ze hry víc mužstvo Lhoty, ale postupně neproměnili své šance Martin Zalubil ani střídající Patrik Štergenich. O tom, že se žádné body exportovat ze Strání nebudou, rozhodl sedmnáct minut před koncem domácí kapitán Straňák. V době územní převahy Lhoty se ve vápně po rohu orientoval nejlépe a tvrdou střelou zajistil domácím tři body.

 

„Byl to náš nejlepší zápas nejenom venku, ale za celé jaro. Klukům nemůžu absolutně nic vytknout. Jezdili po prdeli, bojovali. Oni měli štěstí a my ne,“ smutnil po zápase trenér Lhoty Bohuslav Zalubil. Jeho protějšek Antonín Popelka byl nakonec spokojený jenom s třemi body.

„První půlka katastrofální, po obrátce jsme dali alespoň dva krásné góly.“

Text a foto: std

 

www.slovackodnes.cz

Fotky ze zápasu také na: http://fotofotbal.blogspot.com/