Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácko znovu jenom remizovalo, hledá se střelec + rozhovory s aktéry střetnutí


Nejhorší výsledek pro diváky je bezbranková remíza. První půlka špatná – po obrátce už se na to dalo dívat. Zoufale ale chybí branky. Co je platné, když trenéři soupeře chválí pořád dokola atmosféru a počet diváků, když chybí to po nejdůležitější – góly. Co zaujalo? Poločasové trefy mladých žáčků do ohraničeného prostoru – každý si odnesl za přesné zásahy tři tisícovky korun od sponzora zápasu (viz foto).  Přečtěte si reakci nejlepších hráčů utkání:

Sládek si myslí, že gól asi nikdy nedá

Kapitán Slovácka takovou sérii remíz nepamatuje

Reflektory na stadiónu Slovácka už svítili jenom na „půl plynu“. Domácí fotbalisté měli za sebou už třetí bezbrankovou remízu na svém hřišti a téměř všichni už zmizeli v kabině – až na jednoho - Petera Sládka. Dvacetiletý útočník rozebíral přes zábradlí dělící hřiště od hlediště neutěšenou remízu se svými nejbližšími, kteří ho přijeli povzbudit z jeho rodné Myjavy.

„Byl tam otec a jeho bratr a pořád si mě dobírají, kde prý už konečně dám ten gól. Byl jsem plný emocí a moc jsem jim toho neřekl. Když se nevyhraje, tak ty emoce nemůžou být pozitivní. Z mého pohledu to měl být z naší strany jednoznačně vyhraný zápas. Pátá remíza za sebou, to není žádná sláva,“

dobře ví mladý útočník. Peter Sládek vystřídal o poločase Radima Holuba, který pravděpodobně nechtěl o svém výkonu vůbec mluvit.„ Holub už je pryč, asi prchl zadním východem,“ hlásil po utkání tiskový mluvčí klubu. Sládek zadním vchodem neprchal a dál rozebíral bezbrankové utkání. „Já ten gól asi už nikdy nedám. Při mojí největší šanci ze začátku druhého poločasu mně balón divně skákal. Ono se to možná nezdá, ale ten terén nebyl úplně ideální, ale asi jsme to měl nekompromisně napálit do sítě a nic nevymýšlet. Já ten gól opravdu asi nikdy nedám,“ smutní po zápase Sládek. Ofenzivní hráč Slovácka  je přesvědčený, že po vzájemném souboji s obráncem Mostu se měl kopat deset minut před koncem pokutový kop. „Tak to byla jasná penalta (důrazně)! To bych podepsal na rodinu. Já jsem byl v gólové šanci, kdy jsem mohl hlavičkou skórovat a soupeř mě srazil k zemi. Nevím proč bych padal, když jsem měl míč na hlavě?“ diví se rozhodnutí hlavního arbitra Sládek.

Za vykartovaného Formánka si v sobotním duelu navlékl kapitánskou pásku jeden z nejzkušenějších hráčů domácích Tomáš Randa. Ani pro něho to nebyla bůhvíjak veselá premiéra v roli kapitána mužstva. „Nula sice vzadu pěkná, ale máme nulu i v útoku a to je špatné. Dneska jsme chtěli vyhrát – bohužel znovu se to nepodařilo. Soupeř hrál v první půlce dobře kombinačně. Hráli přesně tak, jak jsme chtěli hrát my proti ním. My jsme nepodrželi balón a ještě štěstí, že jsme nedostali gól. Jinak nevím, nevím, jestli bychom byli schopní reagovat. Most je jeden z těch týmů, který chce hrát fotbal a nepřijel jenom bránit v deseti lidech. Přesto je remíza pro nás ztráta, mohli jsme se vítězstvím odrazit k lepším výsledkům.Takovou remízovou sérii si za celou svoji kariéru nepamatuji,“ přiznal ostřílený fotbalista.
Jaký je recept na prolomení střelecké smůly podle Tomáše Randy. „Měli bychom víc střílet z dálky. Nesmíme to vodit až kuchyně a musíme to zkoušet už před šestnáctkou.“ 

Kazár: Pocit zmaru je tu znova

Stačilo přestřelit zeď. Zklamal jsem – myslí si ofenzivní hráč Slovácka

Byl u všeho důležitého v zápase Slovácka proti Mostu. Jenom centimetry ho dělily od jeho druhé branky v dresu domácích. Jeho trestný kop z hranice šestnáctky jenom rozezvučel břevno soupeřovy branky. Slovácko mělo znovu šancemi navrch, ale vstřelenými brankami pohrdalo. To dobře ví i Tomáš Kazár, který profesorsky a bez jediného zaváhání odpovídal na položené otázky.


Zdálo se, že jste začali hrát až v druhém poločase….

První půlku byla na našich kopačkách řada nepřesností. Most hrál dobře kombinačně, ale paradoxně jsme to byli my, kdo si vytvořil dvě čisté gólové šance. Opět jsme  tam, kde v uplynulých kolech. Defenzíva výborná - vzadu hrajeme s nulou, ale je nám to „prd“ platné, protože nedáváme góly. Doma nemůžeme hrát třikrát za sebou bez branek.

A přesto se to znovu stalo. Je nějaký recept na to začít dávat znovu branky?

Já nevím. Myslím si, že co se týče konkrétně mě, tak k tomu přímému kopu ze šestnáctky můžu říct, že taková šance je poloviční gól. Stačí přestřelit zeď a dobře to trefit. Z tohoto pohledu jsem vyloženě zklamal – gól z toho nebyl. Pokud hrajeme tak těžké utkání, kde soupeře v druhém poločase prakticky nepustíme za půlku, tak toto jsou ty situace, které by měly rozhodovat zápas. Nemůžeme se dostat k té hře jako v prvním kole proti Jihlavě, kdy jsme vedli po dvaceti minutách dva nula. I když točíme útočníky, tak v zakončení se nám zoufale nedaří.

O trenérovi Mazurovi se říká, že je obranář, ale v něm to asi nebude, že nedáváte góly…

Pokud jste viděl trenéra Mazuru dneska na hrotu útoku, tak to v něm je. Já si ale myslím, že to je čistě naše věc – věc celého mužstva. Jako mančaft bráníme zodpovědně – za to hovoří naše nuly na kontě, ale my se musíme také  jako mužstvo tlačit  víc dopředu a tam to vychází zatím naprázdno. Někde ten pes zakopaný být musí. Všichni chceme, ale teď to prostě nejde.

Přece jenom – není taktika trenéra Mazury příliš defenzivní?

Tak abych byl upřímný.Trenér nám dal o poločase celkem „čočku“ a jeho hlavní pokyn byl, abychom se v druhé půlce víc tlačili dopředu. Nemyslím si, že by to bylo o tom, že nás trenér nabádá k defenzivní hře.

Zvyšoval trenér o poločase v kabině hlas?

Tak samozřejmě. Ta hra v prvním poločase určitě nebyla ideální.

Světlý bod vaší hry je obrana, která téměř neinkasuje. Pokud udržíte čisté konto i ve středečním poháru na Bazalech proti Baníku, tak to bude úspěch ne?

Troufám si tvrdit, že zápas v Ostravě bude docela o něčem jiném. Tam nás v defenzívě opravdu prověří. To, že jsou v malé krizi, to nic neznamená, pořád je to mužstvo ze špičky naší ligy. Pokud mám mluvit upřímně, tak si myslím, že to nebude zápas bez branek. Důležité bude vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu, aby soupeř znejistěl.

Říkáte, že Ostrava je v malé krizi? Slovácko zoufale hledá střelce – nejste v podobné krizi také?

My jsme na rozdíl od Baníku ještě neprohráli. Co nám opravdu nejde, tak to je střílení branek.
Ty lidi tady chtějí vidět góly, ti lidi nás ženou dopředu a dneska nám opravdu pomohli. Bohužel,  zatím to vyznívá naprázdno. Kdybychom dali v první půlce gól, tak věřím, že zápas bude úplně jiný. Ten pocit toho zmaru je tu opět a znova. My se snažíme uspokojit diváky, ale bohužel nám to v současné době nejde.

Stanislav Dufka