Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácko konečně vyhrálo. A dokonce nad vedoucí Čáslaví

Slovácko – Čáslav 2:0

Branky: Psohlavec, Ineman.

Čáslav nepředvedla v Uherském Hradišti téměř nic a nepotvrdila postavení lídra soutěže z čela tabulky. Zklamala na celé čáře a marně si vzpomínám, jestli vůbec vystřelila na branku. Od výraznější prohry je zachránil skvělý brankář Jiří Malík, který se blýskl několika výbornými zákroky. „Tak jak jsem si zachytal dneska, to už dávno nepamatuji. Není žádná ostuda prohrát v takové atmosféře a na tak krásném stadiónu,“ sděloval ochotně do připravených diktafonů gólman hostů. (Stadión a návštěvu chválí každý fotbalista. Na Čáslav přišlo 3 800 diváků.)

Slovácko vyhrálo i bez svého nejlepšího střelce Aleše Chmelíčka, který má ruku v sádře. Na pozápasové tiskovce vysekl trenér hostů poklonu výbornému výkonu domácích. Je pravda, že se snažili, dřeli a vyhráli zaslouženě. V bojovnosti vynikal hlavně Ondřej Čtvrtníček, a jako pokaždé výborný výkon předvedl i Michal Gonda.

Po zápase potěšila trenéra domácích Ladislava Jurkemika ještě jedna zpráva. Jeho Slovensko vyhrálo první kvalifikační zápas proti Severnímu Irsku 2:1. Hráči Slovácka se po výhře překvapivě rychle vytratili ze stadiónu. Už půl hodinky po zápase jsem potkal ve městě kapitána Pavla Němčického a Michala Gondu.

Pozápasový rozhovor, který vznikl ještě na ploše stadiónu, se střelcem první branky Martinem Psohlavcem.

 

 

Zatím není co oslavovat,

tvrdí útočník Slovácka Martin Psohlavec

„Určitě to byl můj nejlepší zápas v dresu Slovácka,“ řekl po utkání střelec první branky domácích, Martin Psohlavec. Tento sedmadvacetiletý útočník s prvoligovými zkušenostmi a rodák z Rakovníka nastoupil v Jurkemikově výběru premiérově od první minuty zápasu.

 

Dnešní výkon a nasazení se nedalo srovnat proti pohárovému utkání v Hulíně…

 

I když jsme v Hulíně vyhráli, tak to nebyl z naší strany dobrý zápas. V kabině byla trochu bouřka od trenéra Jurkemika, ale všechno jsme si vyříkali a dnes to vypadalo úplně jinak.

 

Už v prvním poločase jste neproměnil vyloženou gólovou šanci. Co chybělo k vedoucí brance?

 

Čáslav měla vynikajícího gólmana Malíka, který zneškodnil několik našich brankových příležitostí. Chtěl jsem ho obstřelit, ale on to vyrazil na roh. Byl to určitě nejlepší hráč hostů.

V první půlce jsme si vypracovali asi pět nebo šest gólových šancí a všechno zlikvidoval.

 

Můžete popsat váš premiérový gól v dresu Slovácka ?

Randič (Tomáš Randa, pozn.aut.) prodloužil hlavou za obranu Čáslavi a já jsem se už jenom soustředil na to, abych trefil balón. Povedlo se to parádně. Dneska jsme chtěli moc vyhrát a připravit Čáslavi první prohru, která svým výkonem u nás nijak neoslnila.

Byla první branka velká úleva?

 

Určitě. Věřili jsme, že to přijde a byla to jen otázka času. Ten vedoucí gól jsme si zasloužili. Po té brance jsme hráli daleko uvolněněji a klidněji. Spadla z nás nervozita. Po naší vedoucí brance Čáslav musela otevřít hru a my jsme nechodili pořád do „plných“. V některých momentech zápasu bránili v deseti lidech, a to se potom těžko prosazuje.

O střídání jste si řekl, nebo Vás trenér Jurkemik vystřídal sám?

 

Musím přiznat, že jsem toho měl plné zuby a o střídání jsme si řekl. V týdnu jsem měl nějaké zdravotní problémy s virózou a necítil jsme se stoprocentně fit.

Myslíte, že vás dnešní utkání může nastartovat k podobné sérii jako Čáslav (pět výher v řadě, pozn.aut.)

 

My by jsme za to byli jedině rádi. Teď jsme třikrát po sobě neprohráli a dokonce nedostali ani gól, ale zatím není co oslavovávat. Další kolo nás čeká Třinec a to rozhodně nebude jednoduchý zápas.

Stanislav Dufka