Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácko je v ligovém poháru mezi nejlepšími + bleskový rozhovor se střelcem postupové branky

Jakoby se fotbalové mužstvo Slovácka víc soustředilo na ligový pohár než na boje ve druhé lize. Jak jinak si vysvětlit, že jeho naprosto překvapivé pohárové cestě dnes nezamezili  ani fotbalisté  Baníku Ostrava? Slovácko se po vítězství doma 1:0 a dnešní remíze v Ostravě 1:1 dostalo do úplné pohárové špičky - vedle Sparty Praha, Teplic a zřejmě i Slavie Praha, která má šanci postoupit ve čtvrtečním utkání.

Jen několik desítek minut po úspěchu Slovácka v Ostravě jsem zavolal střelci vyrovnávacího gólu Slovácka Ondřeji Čtvrtníčkovi a udělal s ním následující rozhovor:     

Hrdina z Bazalů Čtvrtníček: Jsme šťastní, že jsme to zvládli

Ještě krátce před utkáním v Ostravě vůbec netušil, že nastoupí v základní sestavě, nakonec poslal ostravský Baník ke dnu. „Jasný vlastní gól Bolfa“ tvrdili někteří fanoušci. Většina statistik ovšem připisuje gól do sítě Baníku Ondřeji Čtvrtníčkovi, čtyřiadvacetiletému odchovanci Slovácka.

Můžete popsat jak padla vyrovnávací branka po vaší střela?

Balón se ke mně dostal z levé strany, ale kdo to nahrával, tak to vám teď při nejlepší vůli neřeknu. Možná to z mojí strany trošku vypadalo jako střílený centr, ale měla to být střela na bránu. Po teči Bolfa, letěl balón do protipohybu gólmana Baníku a  skončilo to  v síti.

Pamatujete si kdy jste naposledy vstřelil za Slovácko gól?

Tak to je jednoduché. Byla moje první branka v dresu Slovácka a zatím asi nejdůležitější.

Máte v první lize tři starty a na Bazalech jste si po delší době zahrál znovu proti prvoligovému mužstvu. Jaké to bylo?

Byl to těžký zápas, bylo celkem teplo, takže se hůř dýchalo, ale z naší strany to mělo náboj – postoupili jsme, takže nakonec dobré.

Bylo to utkání z vašeho pohledu jiné jako ostatní zápasy?

Hrálo se na krev – bojovalo se a když jsme měli na svojí straně jednogólový náskok z domácího hřiště, tak jsme chtěli  postoupit. Nakonec se k nám při gólu přiklonilo i štěstí, které nám v druholigových zápasech chybí.

Byla cítit i kabině bojovnější atmosféra jako v druholigových zápasech? Byli jste víc namotivovaní?

Baník je v našem fotbale pojem. Je to přece jenom prvoligový mančaft i když se mu v současné době tolik nedaří. Určitě jsme se chtěli všichni víc předvést.

Čekal jste, že vás trenér Mazura pošle do zápasu už od první minuty?

Věděl jsem to od včerejška. Dozvěděl jsem se to na tréninku, takže jsem to čekal, ale ještě v pondělí dva dny před utkáním jsem to vůbec netušil.

Pamatujete si, kdy jste naposledy nastoupil v základní sestavě Slovácka?

V posledním podzimním kole v Ústí nad Labem.

Baník v druhém poločase přestal hrát – myslíte, že spoléhali na penalty?

Abych vám řekl pravdu, tak nás to všechny překvapilo. Zápas měli dobře rozehraný, vedli 1:0 a stačil jim jeden gól k postupu. Zdálo se mně, že se nějak roztřepali a my jsme je v druhé půlce nepustili vůbec k ničemu. Celý druhý poločas jsme je k ničemu nepustili (opakuje důrazně)!!

Ondro – upřímně, čekal jste, že se budete vracet z Bazalů jako první semifinalisté poháru?

Tak tedy upřímně. My jsme sem jeli s tím, že hlavně chceme dát gól. Že to takto dopadne, to jsem doopravdy nečekal. O to víc jsme šťastnější, že jsme to v Ostravě zvládli.

Máte za sebou šest remízových zápasů, tato plichta je ale asi nejveselejší, že?

Máte pravdu, tato remíza nás hlavně posunuje do další fáze poháru.

Koho by jste si vy osobně přál v semifinále?

Já si myslím, že tady už je to úplně jedno. V semifinále zůstaly už jenom špičkové kluby z naší ligy. Ale jestli bych si mohl vybírat, tak bych volil asi Slavii Praha.

Myslíte si, že jste si svým výkonem řekl o místo v základní sestavě?

To opravdu netuším, to záleží na trenérovi, jak to celé vyhodnotí.

Stanislav Dufka

Lička: Když se nedaří, tak dostanete přesně takový nešťastný gól!

K středeční odvetě čtvrtfinále Poháru ČMFS se Slováckem upínal Baník Ostrava své veškeré naděje na účast v evropských fotbalových pohárech. Po utkání, které po remíze 1:1 skončilo postupem druholigového soupeře, už se zase obrací pozornost na zpackanou prvoligovou soutěž.

„Bohužel nám to nevyšlo, přitom jsme první poločas začali velice slušně,“ říkal po utkání trenér Baníku Verner Lička. „Snažili jsme se hrát agresivně a útočně. V obraně je Slovácko dost silné, moc gólů nedostává a chtěli jsme je donutit k chybám,“ naznačil taktiku Lička. „Mohli a měli jsme dát v prvním poločase více gólů, jeden byl nakonec málo,“ uznal.

Ve druhém poločase už se Baník do hry tolik nedostával, ale ani Slovácko nebylo nebezpečné. Přesto dalo postupový gól na 1:1 (první zápas v Uherském Hradišti totiž Slovácko vyhrálo 1:0). „Ve druhém poločase to z naší strany bylo horší, už tam nebyla ta kvalita. Dostat takový gól, to je přesně typické pro dnešní dny,“ kroutil Lička hlavou nad odrazem míče od Reného Bolfa do vlastní sítě. „Když jste v krizi, tak vás dorazí právě takový nešťastný gól. Celkově nás asi v tomto utkání stála postup horší efektivita, v prvním poločase jsme měli dát více gólů než jeden,“ přidal.

Slovácko naopak slavilo velký postup do semifinále. „Uznávám, že jsme šťastně po dvou tečích vyrovnali, ale ve druhém poločase už se naše hra zlepšila a už jsme i více podrželi míč,“ liboval si Josef Mazura, trenér druholigového týmu. „Po vyrovnání už Baník neměl sílu zápas zvrátit,“ všiml si.

Zdroj: vfotbal.cz

A tady najdete videonahrávku z tiskové konference po dnešním utkání na Baníku Ostrava...