Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácko - HFK Olomouc 0:0

Lukáš Matůš: Chybělo nám štěstí

Třetí vychytaná nula v řadě gólmana Slovácka Petra Bolka moc nepotěšila

„Já jsem tady vedoucí - já jsem king!“ Mohli si v sobotu večer zazpívat fotbalisté Slovácka, známou hitovku skupinu Chinaski. Výhra nad HFK Olomouc by je totiž mohla znovu posunout po osmadvaceti dnech do čela druholigového peletonu.  Pokud chcete vyhrát zápas, musíte dát alespoň jeden gól a žádný nedostat. Tuto starou pravdu naplnili fotbalisté z Uherského Hradiště v sobotním podvečeru jenom z poloviny. Sice neinkasovali, ale obranu olomouckého mužstva se jim pokořit nepodařilo a tak již tradiční početná divácká kulisa gól neviděla.

První kdo mohl poslat domácí do vedení byl útočník Lukáš Matůš. Po dvanácti minutách hry se ale do cesty jeho střely z gólové pozice postavilo břevno Doležalovy svatyně.

„Byly to spíš spojnice soupeřovy branky, snažil jsem se to trefit přesně, bohužel chybělo asi trošku štěstí. Už jsem měl ruce nad hlavou, je to obrovská škoda. Remíza je pro nás určitě ztráta. Dneska byla veliká šance dostat se znovu do čela tabulky,“ rozmrzele říká útočník Slovácka.

 

 Čelo druholigové tabulky je neuvěřitelně vyrovnané. Každé kolo se zrodí nějaké překvapení na úkor mužstev bojujících o postup mezi elitu. Lukáš Matůš už prošel několik klubů, ale sám tak vyrovnanou soutěž ještě nepamatuje. „Máte pravdu, tak našlapanou tabulku jsem ještě v životě nezažil. Všichni klopýtají a v žádném utkání vlastně neexistuje jasný favorit.“

Kouč domácích Leoš Kalvoda slíbil hráčům po vyhraném zápase speciální prémii ve formě večeře. Lukáš Matůš s úsměvem dodává. „Náš trenér nás chtěl proti svým bývalým svěřencům ještě více motivovat. Samozřejmě, že večeře dneska bude, ale za svoje.“

 

Třetí vychytaná nula v řadě tentokrát domácího gólmana Petra Bolka potěšila ze všeho nejméně. „Dneska je to první zápas co jsme nedali gól. Velký mančaft takové gólovky musí proměnit. Olomouc měla vlastně jednu nepříjemnou střelu, tuším někde z hranice šestnáctky, jinak nás vůbec neohrozili. Vždycky se chytá hůř, když na vás jde jedna střela za poločas, než když hrajete proti soupeři, který útočí a chce hrát fotbal. Já mám raději, když jsem ve větší permanenci“ prohlásil domácí gólman.

 

 

 

                                                                                                                                 std