Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Slovácka konečně vyhrálo - Němčický dal gól po 10 letech

Slovácko po šesti remízových zápasech opět vyhrálo. Znovu jsme viděli víc boj, jak kvalitní fotbal, ale to je prostě naše druhá liga. Zápas velice prožíval rodák z Březová Václav Ondřejka, a jeho pocity a dojmy si můžete přečíst tady:

Chmelíček byl rád, že konečně dali víc jak jeden gól


Jeden pochází z Nového Města na Moravě a patří k nejzkušenějším hráčům Slovácka. Ten druhý pochází v Březové – z vesničky na samé hranici se Slovenskem, která je asi 40 km od Uherského Hradiště a hrál v dresu Slovácka v základní sestavě podruhé. Pokud hádáte Aleš Chmelíček a Václav Ondřejka, tak věřte, že je to správně.

Zkušenost a dravé mládí se snažil skloubit trenér Mazura v zápase proti nepříjemnému Sokolovu. Ondřejka měl v hledišti i podporu svých příznivců, právě z jeho rodné Březové. „Kamarádi a známí přijeli a fandili mně. Je to parádní zážitek, zahrát si na takovém stadiónu a před tak skvělými diváky,“ přiznal mladý útočník.
Těsně po zápase ještě v propoceném dresu přiběhl k divákům z jeho rodné Březové a dělil se o dojmy z utkání. On sám ale se svým výkonem příliš spokojený nebyl. „Abych řekl pravdu, tak jsem byl před zápasem hodně nervózní. Chtěl jsem se poprvé doma ukázat a  spadlo to ze mě až tak v desáté minutě. S mým výkonem nejsem nijak extra spokojený,  mohlo to být daleko lepší. Moc jsem chtěl a asi jsem byl přemotivovaný. Příště už to snad bude lepší.  Měl jsem se víc zapojit do hry a také víc bojovat o balóny,“ teď už dobře ví útočný hrot Slovácka.

Hned první start na domácím hřišti mohl Ondřejka oslavit vstřelenou brankou. Ale střela z nadějné pozice - deset minut před přestávkou, skončila u brankáře Sokolova Iliziho. „Šance to byla, vybíhal jsem u ofsajdu. Měl jsem smůlu, že jsem si to lépe nepřipravil. Musím nabrat víc zkušenosti a věřím, že mně to tam začne padat,“ přeje si Ondřejka.

Střelec druhé branky Slovácka Aleš Chmelíček naskočil až do druhého poločasu. Jeho zdravotní stav nebyl úplně optimální, ale on znovu potvrdil svůj čich na góly. Svojí pátou brankou v sezóně rozhodl o tom, že tentokrát se žádné body z Uherského Hradiště exportovat nebudou. „Původně jsem vůbec neměl hrát. Měl jsem zranění z Baníku a ještě se k tomu v týdnu přidala viróza. Nakonec mě trenér nominoval. A moje vstřelená branka? Šel tam centr z boku, myslím, že to byl Clebiho (Clebera, pozn. aut.)  a pro mě už to bylo jednoduché doklepnout míč ze dvou kroků do sítě,“ popisuje druhý gól domácích Chmelíček, který zároveň ale přiznává, že vítězství bylo hodně vydřené. „Chtěli jsme tento zápas zvládnout a už konečně vyhrát. První poločas jsme se skoro nedostávali do soupeřova vápna. Z naší strany tam  bylo málo centrů do šestnáctky. Druhá půlka už byla lepší, trošku se to zlepšilo, ale i tak to nebylo stoprocentní. My jsme hlavně rádi, že jsme dneska dali více jak jeden gól a zápas zlomili naší bojovností,“ přiznal Chmelíček.

Ve středu čeká fotbalisty Slovácka v semifinále poháru pražská Slavia. Jaké šance svému týmu dává osmadvacetiletý forvard? „Ve fotbale je možné všechno. Čeká nás velice zkušené mužstvo, ale já věřím, že jsme tam schopní hrát třeba bezbrankovou remízu. Už jsme vyřadili několik ligových mužstev a na penalty jsme celkem odborníci.“ (směje se).

std

 

Němčický skóroval v druhé lize snad po deseti letech


Přesně padesát pět minut trvala nespokojenost diváků v Uherském Hradišti. Do šestnáctky Sokolova se vydal na výlet domácí stoper Pavel Němčický a ze skrumáže na malém vápně zrušil bezgólový stav. Pro tohoto svátečního střelce to byla vůbec první branka v této sezóně.

Pamatujete si kdy jste naposledy vstřelil gól v dresu Slovácka?

Prvoligový nebo druholigový? Ligový jsme dal v sezóně, kdy jsme sestupovali proti Teplicím. Druholigový  za éry bývalých majitelů a to už je také strašně dávno. Který to byl zápas to už si ale nevzpomínám, ale je to aspoň tak deset let.

Jak se stane, že obránce, který příliš branek nedává, dostane svoje mužstvo do vedení?

Bylo v tom kus štěstí. Míč se ke mně odrazil a já jsem ho chtěl rychle vystřelit na bránu. Trefil jsme to mezi nohy gólmana a tlačil jsem balón do sítě i očima. My jsme hlavně rádi, že jsme znovu po dlouhé době vyhráli. Takže spokojenost.

Oba dva góly byly hodně podobné, padly z bezprostřední blízkosti hostující branky…

My se na góly v letošní sezóně strašně nadřeme. Dneska jsme šli do toho důrazem a hlavně vůlí. Musím přiznat, že obě branky jsme dali trošku se štěstím, ale podařilo se to. Věděli jsme, že HFK Olomouc jenom remizovalo, a že když vyhrajeme, tak jim odskočíme na osm bodů a budeme relativně v klidu.

Překvapil vás něčím Sokolov nebo hrál to, co jste očekávali?

Nečekal jsem, že budou hrát na dva útočníky. Obyčejně tady každý hraje na jednoho útočníka.
Ale jinak tady hrají všichni na jedno „brdo“ a hlavně brání. Sokolov postavil dopředu dva útočníky a byl v tomto směru odvážnější.

Měli jste dvougólový náskok, ale soupeř se vstřeleným gólem dostal znovu do zápasu…

Tak samozřejmě, ke konci to byly zase nervy. Strachovali jsme se o výsledek a tlačili čas dopředu. Dělali jsme hodně chyb. V přechodové fázi jsme ztráceli hodně míčů, ale nakonec jsme rádi, že jsme to ubránili.

V útoku Sokolova nastoupil nejlepší druholigový střelec čtrnáctibrankový Martin Jirouš. Jak moc bylo těžké ho uhlídat.

Byl hodně nepříjemný. Nechci ho moc chválit, ale líbilo se mně, jak hrál. Je na něm vidět, že to s balónem umí.

Po delší době si tak můžete užívat během týdne tříbodového zisku, že?

Určitě. Dost dlouho jsme na to čekali, že odskočíme ke středu tabulky. Týden ale asi moc klidný nebude, protože už ve středu jedeme na pohár na Slavii.

Jaký výsledek by byl podle vašich představ v pohárovém zápase v Edenu?

Výhra 1:0 (směje se )!! Ale teď vážně. Slavia hraje nejlepší fotbal u nás a my se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek, aby bylo o týden později na Slovácko o co hrát. My se tam pojedeme rvát a nedarujeme jim ani metr trávy.

Stanislav Dufka