Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Silvestr hluckých seniorů 2015... S dechovou muzikou i populární od Suchého po Matušku - a s hodně nezvyklými břišními tanci

Na konec roku jsem zamířil, stejně jako už několikrát v minulosti, na hodinku a půl na tvrz městečka, ve kterém bydlím. Také letos se tady sešli místní senioři (nebyli jen místní a nebyli to jen senioři), a já jsem byl rád, že jsem je zachytil na fotkách i videu. Nejen moje žena a nejstarší dcera tak nějak "koulejí" očima" nad mým Silvestrem, ale rád chodím tam, kde můžu zachytit lidi bez ohledu na politiku či cokoliv jiného, snad to z těchto mých fotek, nebo v minulosti jiných na jiných místech, cítíte.

Jak vidíte, na tvrzi bylo veselo, dechovku s několika muzikanty tentokrát vystřídal jeden jediný muzikant a zpěvák, pan Plaček, který také dokázal vytvořit příjemnou atmosféru. Odcházel jsem poměrně brzy, takže předpokládám, že bylo k půlnoci ještě veseleji. Na hlavní fotce a také uvnitř videoukázky můžete kromě jiného vidět ne zrovna obvyklý obraz několika mužů v poněkud "netradičním" oblečení, což bylo způsobeno tím, že tito odvážní muži se pustili do "břišního" silvestrovského čísla, které vzbudilo velký potlesk.  

Řeknu vám, že jsem měl původně v plánu natočit i videoanketu s otázkou, jaký ten který rok měli jednotliví účastníci tohoto Silvestra, ale nešlo to, hodně se tancovalo, bylo dost hlučno i veselo a mně se zdálo, že bych zbytečně otravoval. Rád bych ale jednou vzpomínky či příběhy alespoň některých účastníků zachytil, občas se dám s někým do řeči, ale brzy slova z těchto vyprávění bohužel zapomenu.

Rád bych alespoň takto všem hluckým i nehluckým seniorům popřál všechno dobré v roce 2016, jak i mně samotnému rychle naskakují roky, obdivuji každého, kdo dokáže stárnout s úsměvem a dobrou náladou, možná je to v životě to nejtěžší, co člověka čeká. Těší mě, že jsem tyto lidi mohl zachytit a potěšit záznamem. Je možné, že v roce 2016 mě přivedou mé kroky mimo Hluk a mimo tato setkání, ale vždycky na ně budu rád vzpomínat - a připomínat si je například tím, že řada z nich je tady na mém webu na jeho různých místech.

Přiznám se, že jsem ještě před úplným odchodem z tvrze "neviditelně" nahlédl do sklepa tvrze, kde bylo hlucké mládí. Věřím, že mu tam bylo dobře, ale ta muzika, která na tomto setkání zněla, byla tak jednotvárná a netaneční, že bych tam stejně žádné zajímavé video nenatočil i v případě, že by mě třeba nevyrazili :) 

Po desáté večer jsem tvrz opustil a zamířil domů, kde jsem Silvestra slavil se svou manželkou a dcerou Aničkou, Barunka a Johanka už usnuly. Chtěl jsem ještě s Aničkou na půlnoční mši na Antonínek, ale nakonec jsme dali přednost setkání s některými sousedy, kteří jako my vyšli vítat rok 2016 na ulici. 

RB

Ps. A děkuju přítomným, že strpěli mé "obletování" ve snaze udělat co nejlepší fotky. Snažím se na svých fotkách zachycovat lidskost, radost i smutek, cit.... Kdo o některou bude mít zájem, rád ji zdarma pošlu v barvě a originálním, maximálním, rozlišení...  A kdo by měl chuť a čas kdykoliv si sednout a vzpomínat na svůj dosavadní život, rád budu dělat společníka...

 

... tady už je video, ještě stabilizuji obraz, udělal jsem sestřih, ve kterém je i onen "břišní chlapský tanec" 

 

 

... a fotky