Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Sestřičky byly báječné, říkají fotbalisté z Ostrožské Lhoty, kteří darovali krev

I když fotbalisté z Ostrožské Lhoty mají spoustu fanoušků, nepochybuji, že po tomto týdnu se počet těchto fanoušků ještě zvýší. A to přesto, že fotbalisté nevstřelili jediný gól a nedosáhli v minulých dnech na hřišti žádného velkého vítězství.

Podařilo se jim však něco, co je mnohem cennější - rozhodli se, že pomůžou zachránit lidské životy tím, že začnou darovat krev. Osm z nich tak v tomto týdnu navštívilo transfůzní stanici, šest z nich dokonce poprvé v životě.

Vy se nyní na ně můžete podívat a přečíst si několik řádků.

Nejdříve jejich jména: Ondřej Kotačka, Zbyněk Šicha, Josef Štergenich, Michal Bob Zalubil, Efa Hanáček, Erik Pešík, Jakub Machala a Kamil Horák.

 

Tady už je společná fotka, kterou nafotila jedna ze sestřiček.

 

 

 

Zároveň jsem poprosil Zbyňka Šichu, na jehož profilu na facebooku jsem uviděl, fotky, aby mi napsal o celé "akci" několik slov. Tady jsou:

Myslím, že jsme se sešli výborná partia, i když někteří chyběli. Ze Lhoty jsme vyjeli kolem 9 hodiny, o půl 10 jsme dorazili do nemocnice a byli jsme mile překvapeni, jak nás v ní uvitali. "Vy jste ti fotbalisti?," s úsměvem se  zeptala sestřička. Vyplnili jsme všechny potřebné formuláře a šli na to. Šest z nás vůbec nevědělo, co od toho očekávat, protoze šli na odběr poprvé. Všichni ale nastoupili s hlavou hore:-)

Osobně si myslím, že takovou partu tam ještě neviděli. Všechno probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, personál byl velmi milý, sestřičky báječné. Samotné darování krve probíhalo tak, že jsme vlastně všichni leželi vedle sebe a bavili se. Všechno bylo super.

Zbyněk Šícha 

 

Tady je ještě plakát ze stránek lhotských fotbalistů, který zval na darování krve.

 

 

A celé návštěvě věnoval velkou pozornost okresní deník Slovácké noviny, kde vyšel článek s fotkou dokonce na první straně novin. TADY jsou  fotky. TADY je článek.

 

Asi je zbytečná psát, jak velký smysl počin Lhoťanů má. Přejme jim, aby vydrželi s darováním krve co nejdéle. A doufejme, že snad inspirovali i další sportovce nebo nás ostatní, kteří jsme zatím nenašli čas či odvahu takto pomoci.

 

RB