Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Samozřejmě - máme tady oblíbený antonínkový víkend + informace k pouti

Tuto zprávičku snad ani sem na web dávat nemusím, skoro každý už ví, že právě v tomto období bývá Hlavní pouť na Antonínku, kdy na toto známé poutní místo přijíždějí i přicházejí tisíce lidí. Pokud bude pěkně, jistě uvidíme takový obrázek i o tomto víkendu.

Hlavní pouť začíná 10:30, sloužit ji bude vicerektor kněžského semináře v Olomouci P. Jiří Kupka.  Kdybyste mu třeba chtěli něco někdy napsat, třeba k jeho antonínkovému kázání, napíši vám na něj mail, mohl bych i mobil, ale to raději ne :) Takže mail prosím:  kupka.jir@seznam.cz

 

U nás, v Ostrožské Lhotě, vesnici, hned pod Antonínkem, bývá tento víkend hned několik pěkných akcí. Ta hlavní - kosení trávy, spojené se zpíváním - anoncuji tady na webu už několik dní. Když se podíváte na plakát, který malovala svým nezaměnitelným stylem paní učitelka Páčová, zjistíte, že celá akce začíná v sobotu od 17:00. Její konec lze těžko odhadnout, ale po zkušenostech z minulosti si myslím, že konec nastane až se setměním. Pokud máte čas, přijeďte se do Lhoty podívat, vše se odehrává v příjemné prostředí parku.

V "reklamě" na Ostrožskou Lhotu bych mohl ještě pokračovat, nemusíte přijet až na kosení, dorazte dřív, projděte si naši vesnici, zastavte se v oblíbené cukrárně, v nekuřácké hospůdce, v obecní hospodě nebo třeba v kavárně pod kostelem, případně si zajděte s dětmi na dětské hřiště, na které jezdí maminky i z okolních obcí.  A když jsem u pozvánek, zastavte se také na výstavě drobného zvířectva, chovatelé si to zaslouží, už třeba proto, že jich je stále méně a organizace takové výstavy je tak stojí stále více sil.

A málem jsem zapomněl na páteční večer, na Antonínkovou zábavu na hřišti, také tuto akci anoncuji na webu už několik dní, bude to klasická vesnická zábava, kterých už také kvapem ubývá. Tož, přijďte okusit atmosféru.

No a v neděli ráno na Antonínek...

Snad sa na mě Blatničané nebudú zlobit, že sem v celém článku nepoužíl slovní spojení Blatnická hora :)  Pro neznalce - to je historický název pro Antonínek, Blatničané ho teď hodně dávají velkými písmenky  na pozvánky  :)  A ja jaj, to zaséj od nich schytám :) A pochopitelně, pěkně néjni onom ve Lhotě, ale aj v Blatnici, abych nevychvalovál onom Lhotu - i když takovú cukrárnu a relaxační zónu u nich nenajdete :) Ale majú sklepy plné dobrého vína :) A žijú tam stejně dobří ludé jako u nás ve Lhotě :) :) :)

RB