Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Řidička z Blatnice měla dopravní nehodu nad naší Lhotou: Cože se stalo?

Co říkáte tomu, když povídání o dopravní nehodě začnu zmínkou o jednom obyčejném psovi? Nebudete takovým začátkem pohoršeni? Pokud ne, opatrně se o to pokusím. Tedy, ten pes je bílý, je to fenka, a patří panu Kolaříkovi. Proč ji tady vzpomínám? Protože pan Kolařík sám říká: "Jí patří největší poděkování, kdyby né jí, tak bych se tady u té dopravní nehody neobjevil."

Tak, a jsme u události, kvůli které jistě budete mnozí klikat, jelikož vím, že takové nehody a neštěstí člověka - čtenáře přitahují víc než všechny zprávy o dobrých věcech a událostech, které sem už sedmým rokem píšu.

Tedy, pan Kolařík šel kvůli fence na procházku směrem ke hřbitovu, když uslyšel obrovskou ránu. Vydal se směrem, z něhož tato rána šla, tedy vzhůru do kopce po silnici nade Lhotou směrem na Antonínek. Kolem něj jelo několik aut, ale řidič žádného z nich nezastavil. Když ušel několik desítek kroků, uviděl nabourané auto a v něm bezvládnou řidičku, byla to paní Alena Cíchová ze sousední Blatnice pod Svatým Antonínkem. Začal tedy stopovat, až zastavil řidič projíždějícího auta a zavolal o pomoc záchranku.   

Mezitím přijeli na traktorku další dva muži, Lhoťané, Milan Hanák se synem, kteří se snažili paní Cíchové pomoci. Nebylo to jednoduché, protože dveře od řidiče byly zaklíněny v břehu a dveře od spolujezdce zamčeny. Nakonec se jim podařilo ke zraněné ženě dostat, ale komunikace s ní nebyla možná. Snažili se zjistit, co je jí, mluvili na ni, a brzy se dočkali příjezdu hasičů a záchranky, jejíž lékař paní Cíchovou ošetřil a na lehátku přesunul do sanitky. Naštěstí se zdálo, že s výjimkou zraněného kolena a šoku neutrpěla žádná vážnější zranění, což doufám, že platí i v této chvíli, kdy píši následující řádky. 

Po několika minutách se na místě objevil také syn paní Cíchové, který bydlí v Hluku a jel zrovna do Blatnice. Podle auta poznal, že jde o jeho mamku, a s pochopitelným strachem utíkal k autu, přičemž se nás, co jsme stáli kolem ptal, cože se stalo. Snad můžu také  prozradit, že panu Kolaříkovi děkoval, a věřím, že poděkuje také Hanákovým, kteří v té chvíli už odjížděli za svou prací. 

Jistě vás zajímá, jaký byl důvod takové nehody. Odpovím: Nevím. Paní Cíchová jela z Antonínku dolů do Lhoty. Při jízdě její auto přejelo do protisměru a narazilo právě do břehu. Musela to být skutečně obrovská rána a je ohromné štěstí, že  nehoda nemá vážnější následky.

Je možné, že paní Cíchové vletělo do cesty nějaké zvíře, protože my, kteří jezdíme těmito místy víme, že zající i srnky nám občas před autem proběhnou. Policista, který studoval stopy auta, navíc synovi paní Cíchové říkal, že možná auto před vjezdem na druhou stranu vozovky dostalo smyk - což by mohlo svědčit i o náhlém brzdění. Jistě se tato "záhada" brzy vysvětlí.

Víc slov snad ani psát nemusím, i tak je jich mnohem víc, než kolik jich vydali hasiči a zítra se jistě objeví v novinách nebo na webu. Jestliže měla celá událost šťastný konec, mohl bych si dovolit i úsměvné zakončení tohoto článečku - pan Cícha slíbil naší lhotské bílé fence pořádnou klobásku.

RB 

 

Tady ještě přídávám zprávu od hasišů ... Nějak se jim ze zprávy "vypařil" pan Kolařík :)

 

Pan Kolařík ... A fenka, která se může těšit na klobásku ...Fotka není nejlepší, pan Kolařík není moc vidět, ale to je proto, že fenka se za něj pořád schovávala a nechtěla se vyfotit - no, byla k focení stejně vstřícná jako ten policista v pozadí, co zjišťoval stopy kol na silnici :) Když na mě vyštěkl, "žádné focení", přemýšlel jsem nad tím, jestli je tak nešťastný z práce, kterou dělá, nebo čemu by vadilo, kdyby byl při své - dle mého názoru užitečné práci - zachycen ...

 

Milan Hanák se svým synem ... Pomohli bychom jako oni?